Ata’nın Aylık Konsept Fotoğrafları ve Mini Bir Röportaj

Ata'nın Aylık Konsept Fotoğrafları ve Mini Bir Röportaj

Ata'nın Aylık Konsept Fotoğrafları ve Mini Bir Röportaj Konsept Bebek Fotoğraf Fikirleri Evde Bebek Fotoğraf Çekimi | Ücretsiz Parti Setleri | Neşeli Süs Evim
Ata’nın Aylık Konsept Fotoğrafları ve Mini Bir Röportaj ile bugün sizlerle olacağım. Derya Hanım’ın  her ay belirli bir tema oluşturarak oğlu Ata’nın konsept fotoğraflarını çektiğini keşfedince kendisine en çok merak edilen soruları yönelttim,  Derya Hanım da beni kırmayarak tüm içtenliğiyle sorularımı cevapladı.
 
Öncelikle vakit ayırıp sorularımı cevapladığı için ve güzel fotoğraflarını blogumda paylaştığı için Derya Hanım’a çok teşekkür ediyorum.

Fotoğraf çekerken hangi kaynaklardan ilham alıyorsunuz?
 
Fotoğraf çekmeden önce diğer annelerin neler yaptığına bakıyorum. Çünkü; bana  fikir ve ilham veriyor. Ayrıca; yapacağım aylık konsepti düşünmeme yardımcı oluyor.Bunun için ilham aldığım kaynaklar ise Google ve Pinterest.
 
Konsept oluştururken neler kullanıyorsunuz?
 
Konsept oluştururken kullandığım malzeme evimde bulunan herhangi bir şey olabiliyor. Mesela; bir şal, battaniye, ayakkabı, kıyafetler… aklınıza ne gelirse. Konsept için ihtiyacım olan renklerde kumaşlar (kıyafet,battaniye…) ve eşyalar. Örneğin; bir uzay konsepti yapsak siyah büyük bir battaniye kullanır, üstüne beyaz bir çarşaftan uzay yaparım. Siyah kumaşın üstüne beyaz, kırmızı,sarı renklerde küçük yuvarlak ve yıldızlar yapar yerleştiririm. Bebeğime uygun kıyafet giydirip fotoğraflarını çekerim. İşte galakside gezmeye cıkmış bebek konsepti size 🙂 
 
Konsept fotoğraflarında ayrıca kullandığınız fotoğraf programları var mı?
 
Bebeğimin fotoğraflarını çektikten sonra rötuş yaparım. Bunun için ayrıca bir program indirmenize gerek yok. Fotoğrafların düzenle işlemi yeterli benim için ama siz program kullanarak da yapabilirsiniz.
 
Konsept fotoğraf çekmek isteyen annelere önerileriniz var mı? 
 Önce konsepti belirleyin ve buna uygun eşyaları bir araya getirip yaratıcılığınızı kullanın.
Sevgiler…
Diğer Konsept Bebek Fotoğraflarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.
Atlas’ın Aylık Konsept Fotoğrafları için TIKLAYINIZ.


17 YORUMLAR