Basit Kendin Yap Projeleri

Basit Kendin Yap Projeleri,kendin yap kolay projeler,Kendin yap hobi,pratik ev dekorasyonu fikirleri | DIY Fikirleri | Neşeli Süs Evim

Evde vakit geçirirken boş vakitleri daha üretken bir şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Böyle zamanlarda Basit Kendin Yap projeleri ile son derece keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Birçok farklı proje ile evinizde kullanabileceğiniz eşyalar üretebilirsiniz. Bazı projelerde elinizde olan fazla malzemeleri de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bu projeler sayesinde bir yandan el becerinizi geliştirirken bir yandan da evinizde kullanılabilecek çok hoş dekoratif ürünler ortaya çıkarabilirsiniz.

Basit kendin yap projeleri sizleri yormayacak projelerdir ve günün farklı saatlerinde zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. Evde kullanılmayan bir saksı, kumaş parçaları, düğmeler, eski tüller varsa bunları çok farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz. Bazen salonunuzda kullanabileceğiniz bir tablo bazen çocuk odasında güzel bir oyuncak kutusuna dönüştürebilirsiniz. Evinizde yapabileceğiniz kendin yap kolay projeler arasında şunlar bulunur:

Ahşaptan Duvar Askısı

Evinizde bir duvar askısı bulunması her zaman işinize yarayacak bir aksesuardır. Bu aksesuarı dilerseniz çocuklarınızın odasına dilerseniz antreye yapabilirsiniz. Bu duvar askısını yaparken farklı figürlerden yararlanabilirsiniz. Ahşap ince uzun bir tahta parçasını temizleyip cilaladıktan sonra üzerine metal askıları monte edin.

Dilerseniz hayvan figürlerinden yararlanabilirsiniz. Geometrik desenleri de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız askıyı duvara yetişebileceğiniz bir yere tabana paralel olacak şekilde monte edin. Monte etmeden önce evinizin renklerine uygun bir şekilde bu askıyı boyayabilirsiniz. Çocuklar için çok eğlenceli kendin yap projeleri arasındadır.

Taş Boyama ve Tablolar

Çevreden toplayacağınız düzgün formlu taşları yeniden farklı bir şekilde yaratabilirsiniz. Kendin yap hobi çalışmaları içerisinde çok sevilen bir çalışmadır. Bu hobi çalışmasını yapabilmek için düzgün formlarda taşları toplamalısınız. Sonrasında renkli guaj boyalar ile taşların üzerine çeşitli desenler vermeniz gerekiyor. Bu desenler çiçek olabileceği gibi karışık renklerden de yararlanabilirsiniz. Birçok farklı figür yapabilirsiniz.

Toplanan taşlar yıkandıktan sonra rengârenk boyanır ve isterseniz verniklenir. Bu taşları orta sehpa üzerinde bir kâse içerisine koyabileceğiniz gibi çeşitli tablolar da yapabilirsiniz. Taşların boyanması sırasında mutlaka renk ahengini çok iyi yakalamanız gerekiyor. Bunun yanında doğadan toplanan çeşitli malzemeler ile tablolarınızı zenginleştirebilirsiniz.

Yünden Ponponlar

Yün ipliklerden yapılan ponponlar son derece sevimlidir. Bu ponponlar ile sevimli hayvanlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli tokalar, bebek ceketlerine süsler de yapabilme şansınız bulunuyor. Çocukların çok ilgisini çekecek olan yün ponponlar rengârenk iplerle yapılabilir.

Rengârenk Saksılar

Basit Kendin Yap Projeleri,kendin yap kolay projeler,Kendin yap hobi,pratik ev dekorasyonu fikirleri | DIY Fikirleri | Neşeli Süs Evim

 

Evinizde kullandığınız saksıların renginden sıkıldıysanız onları çeşitli kağıtlarla kaplayabilir ya da yeniden boyama işlemi yapabilirsiniz. Pratik ev dekorasyonu fikirleri kendin yap projeleri arasında yer alan bu saksılar hem terasları hem de balkonları daha hareketli bir hale getirecektir.


DIY Projesi: Çerçeve Süsleme Fikirleri İçin TIKLAYINIZ…