Konsept Bebek Fotoğraf Fikirleri

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran ve hayatımıza renk getiren fotoğraf makineleri ve telefonlar sayesinde artık bebeğimizin her özel anını ölümsüsleştirebiliyoruz. Bebeğimizin gelişim aşamasını; günlük, haftalık, aylık olarak fotoğraflar sayesinde kolayca kayıt altında tutabiliyoruz. Böylelikle bebeğimizin büyüme serüvenini sonsuza dek canlı tutabiliyoruz.

Son yıllarda popülerleşen bebek/çocuk fotoğraf çekimleri ile anne ve fotoğrafçıların hayal güçleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Konseptli fotoğraf çekimleri ile fotoğraflar çok da eğlenceli bir görünüm kazanıyor.

Sizler de bebeğinizin orijinal fotoğraflarını evinizin rahatlığında çekmek istiyorsanız, bu paylaşımımda ilham alacağınız çok detay var . Bu orijinal fotoğrafları çekerken eminim sizler de keyif alarak ortaya harika fotoğraflar çıkaracaksınız.

Konsept Fotoğraf Çekmenin Püf Noktaları

  • Öncelikle temanızı belirleyerek, temanıza uygun malzemeleri evinizden ya da çevrenizden temin edebilirsiniz.
  • Kumaş çok önemli ! Konseptli fotoğrafları sıklıkla çekmeyi düşünüyorsunuz mutlaka beyaz, mavi, siyah; düz ve parlamayan kumaş temin etmenizde fayda var. Diğer ufak parçaları kıyafetleriniz ve evinizdeki malzemeler aracılığıyla da tamamlayabilirsiniz. Örneğin; bir bulut, güneş, yıldız yapacaksanız  eva isimli malzemeyi kullanabilirsiniz.
  • Bebeğinizin aylık gelişim sürecini farklı konseptli fotoğraflarla çekmeyi düşünüyorsanız mevsimleri, çizgi film karakterlerini, kahramanları, vs. tercih edebilirsiniz.
  • Bebeğinizin keyifli olduğu saatleri belirleyerek fotoğraf çekimini o anda yapmanızda fayda var.
  • Profosyonel fotoğraf kalitesinde fotoğraflar çekmek istiyorsanız ışık alan bir yer tercih ediniz. 
  • Fotoğraf açısı gerçekten çok önemli! Konseptli fotoğrafları çekerken tam yukarıdan, fotoğrafı yakınlaştırarak (zoom) çekmenizi önerebilirim.

Neşeli Süs Evim ailesi olarak Konseot Bebek Fotoğraf Galerisini sizler için hazırladık.

Kaynak: Pinterest

Sevgiler…
 

25 YORUMLAR