Stoneware Nedir? Stoneware Sağlıklı mıdır?

Kaynak: dedeminemayileri.com

Stoneware Nedir? Stoneware Sağlıklı mıdır?

Türkiye’de henüz çok fazla bilinmeyen ancak Avrupa ülkelerinde son derece yaygın olan Stoneware, seramik başlığı altında değerlendirilen mutfak ürünlerdir. Bu mutfak gereçleri temiz ve sağlık açısından uygun olan hammaddelerden üretiliyor. Doğal kaynak maddelerden üretiliyor olması da her geçen gün bu mutfak araç gereçlerinin daha fazla tercih edilmesini sağlıyor.

Kaynak: Karaca Stoneware Nedir?

Stoneware nedir sorusuna mutfak ürünleri içerisinde en kaliteli porselenlerdir denilebilir. Sağlık açısından herhangi bir risk taşımayan bu ürünler güvenle yıllarca kullanılabilirler. Bu porselenler sıvılara dirençli olarak gözenekleri olmadan yüksek sıcaklıklarda üretilen çömleklerdir. Temel maddesi kil olan bu ürünler diğer çanak ve toprak ürünlerine göre kat kat fazla dayanıklılık gösterir.

Stoneware Ürünlerinin Başlıca Özellikleri

Kaynak: Karaca

Swoneware ürünlerinin öne çıkan birçok özellikleri bulunur. Bu ürünler özellikleri sayesinde yavaş yavaş ülkemizde de ilgi görmeye başladı denilebilir. En çok bilinen Stoneware özellikleri arasında şunlardan bahsetmek mümkündür:

  • Kolay temizlenebilir ürünlerdir.
  • Ağır metal içermeyen ürünlerdir.
  • Tat ve koku barındırmıyor.
  • Isıl şoklara karşı son derece dirençlidir.
  • Su emmeyen ve mikrop barındırmazlar.
  • Mikrodalga fırınlarda kullanılabilirler.
  • Şeffaf olmayan bu ürünler aynı zamanda oldukça estetik bir görünüme sahiptirler.
  • Bulaşık makinelerinde zarar görmezler.

Bunların yanında ısıl şoklara karşı dayanıklı olan Stoneware ürünlerini hayatın her alanında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yemeklerinize keyif katması açısından oldukça iyi standartlarda ürünler olduğu söylenebilir. Bu özelliklerinin yanında düşmeler karşısında diğer porselenlere göre dayanıklılık düzeyi daha da yüksektir. Mutfak servislerinizde daha büyük bir güven ile kullanabilme imkanı yaratır.

Kaynak: dedeminemayileri.com 

Stoneware Sağlıklı mıdır?

Mutfak araç ve gereçleri konusunda araştırma yapan kişiler için Stoneware sağlıklı mıdır sorusunun yanıtı önem taşır. Bu ürünler doğal hammaddelerden üretilirler. Bu nedenle de oldukça sağlıklı bir ürün yapısına sahiptirler.

Mutfağınızda güvenle kullanabileceğiniz Stoneware ürünleri özellikle suyu emmediği için mikropları da içerisine hapsetmez. Bu da kullanım açısından sağlıklı bir yapıya sahip olduğunu gösterir. Her mutfakta mutlaka bu ürünleri rahatlıkla kullanabilme imkanı elde edebilirsiniz.

Kaynak: Karaca

Stoneware Ürünler Nasıl Temizlenir?

Taş benzeri bir ürün olarak tasarlanan Stoneware ürünleri oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle de temizleme sırasında rahatlıkla tel, sünger, fırça gibi mutfak temizleme ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kaynak: dedeminemayileri.com

Ancak bu ürünleri temizlerken renk ağartıcı solüsyonlar kullanmamaya özen göstermeniz gerekir. Özellikle sabun kullanmaktan da kaçınmanız gerekir. Stoneware yemek takımları ve servis ürünleri ile son derece şık yemek masaları hazırlayabilirsiniz. Beklentilere yanıt veren bu ürünler son yıllarda birçok kişinin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Kaynak: dedeminemayileri.com

Sade ve Şık Yemek Takımları İçin TIKLAYINIZ…