Sofraların baş tacı olan yemek tabak takımları bu yılda birbirinden şık ve dikkat çekici tasarımlarla masalarda yerlerini almaktadır. Rengârenk çiçek desenleri, geometrik desenler, mandala desenleri, Frida Carlo desenleri, flamingo, wild life ve kişiye özel desenler yemek tabak takımlarının tasarımlarında kullanılmaktadır. Hayal gücünün sonsuz eserleri tabaklara yansıdığında ve yapılan şahane yemeklerle birleştiğinde sofralarda görsel bir şölen meydana gelmektedir. Bugün; Sade ve Şık Yemek Takımları nı sizler için derledik

Sade ve Şık Yemek Takımları

Trend Yemek Takımı Modelleri

Kaynak: Porland

Trend yemek takımı modelleri arasında bu yıl daha renkli tasarımlar bulunmaktadır. Çiçek desenli tabaklar, düz ya da geometrik desen tabaklarla tamamlanarak oldukça şık tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Canlı renkler pastel tonlarla sakinleştirilerek, canlı renklerin çarpıcılığı ve pastel tonların dinginliğiyle oluşturulan tasarımlarda muhteşem ötesi ahenkler bir arada kullanılmaktadır.

Sade ve Şık Yemek Takımları, Yemek Takımı Modelleri, Çeyiz Yemek Takımları, Kahvaltı Takımları,Porland Yemek Takımları | Neşeli Süs Evim

Kaynak: Porland

Suplalar da taşlarla camların tercih edilmesi, koyu renk tonlarının kullanılması ve yemek tabaklarıyla bir araya geldiklerinde yakalanan uyumsuzluk ile aslında farklı bir uyum sağlanmaktadır. Örneğin; Bordo desenli tasarım bir tabak, pembe bir kâse ve siyah taşlı bir supla ile ton sur ton bir tasarım uygulamasıyla aslında uyum içerisinde uyum yakalanmaktadır.

Kaynak: Porland

Yemek tabak takımları içerisinde tuzluk peçetelik, yemek tabağı, tatlı tabağı, diğer sunum tabakları ve hatta suplalar dahi bulunmaktadır. Çeyiz için bir yemek takımı seti satın alındığında ise, yemek takımı ve mutfak için gerekli birçok eşya takımla birlikte alınmış olur. Takımlarla düzenlenen sofralar çok daha şık ve özel görünmektedir. Ayrıca set halinde satılan yemek takımlarının fiyatı da oldukça ekonomiktir.

Kaynak: Porland

Genellikle yemek takımları altı, sekiz ya da on iki kişilik olur. Fakat günümüzde bir kişilik, iki kişilik ya da dört kişilik yemek takımları bulabilmekte mümkündür. Herkesin zevkine ve maddi imkanına göre satın alınabilecek bir takım ya da set kesinlikle vardır.

Çeyiz Setlerinde Yemek Takımları

Kaynak: Hisar

Çeyiz seti olarak satılan ve ayrıca evin bütün mutfak ihtiyacını karşılayan takımlar genellikle bir bütün halinde tasarlanır. Tasarlanan bütün setler hemen hemen birbiriyle bir uyum içerisinde olur. Özel tasarımcılar tarafından tasarlanmış setler mutfaklara dekoratif bir şıklık katarken, yemek tabak takımları sofralarda sunumları da efsaneleştirir.

Çeyiz yemek takımları set halinde alındığı zaman fiyat olarak da ekonomiktir. Fakat özel tasarım takımların fiyatları ise genellikle günlük yemek takımlarına göre daha pahalıdır.

Kaynak: Porland


Yaratıcı Masa Sunumları İçin TIKLAYINIZ…


 


2 YORUMLAR