Örgü Çocuk Atkı Modelleri

Örgü Çocuk Atkı Modelleri,Örgü Atkı Modelleri,Atkı YapılışıŞapkayla Birleşik Örülen Atkı Modelleri | Neşeli Süs Evim

Atkı soğuk geçen kış günlerinde çocukların üşümesini önleyen kıyafetlerin başında gelir ve olmazsa olmazlardandır. Özelikle hassas bebeklerin kulaklarını ve boğazını soğuktan koruyarak hasta olmasını engeller. Sizde örgü çocuk atkı modelleri ile kısa sürede güzel atkılar yaparak bu kışta çocuklarınızı sıcacık bir şekilde koruyabilir ve onların kışı hastalanmadan geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Kaynak:https://www.etsy.com/uk/listing/898688876/handmade-knitting-beret-and-scarf-for

Bebeklere Atkı Örerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Özelikle bebeklere atkı örülecekse ipin organik ve tüylü olmamasına dikkat etmek gerekir. Bebekler her şeyi ağzına almaktadırlar. Bu yüzden bebeklere atkı yapılacaksa ip seçimine, model seçimine, örülecek atkının üzerinde düğme ve benzeri çeşitli materyallerin bulunmamasına artı bir özen göstermek gerekir.

Birbirinden Şık Çocuk Atkı Modelleri

Kolay çocuk atkı modelleri için farklı teknikler kullanılabilir. Bunların başında tığla, şişle yapılanlar ve şapkayla birlikte örülen modeller gelmektedir. İşte, bu modeller ile ilgili bilinmesi gerekenler!

Yukarıdaki şapka, atkı ve eldiven takımını instagramda @eylul_orgudunyasi sayfasından satın alabilirsiniz.

Tığla Yapılan Atkı Modelleri

Tığ kullanılarak yapılan atkı modelleri yapımı kısa süren, oldukça da güzel duran modellerdendir fakat çocuk atkılarında tığ işi çok tercih etmemek gerekir. Delikli yapısı soğuğu içeri geçirir. Ayrıca şiş örgüye göre daha sert dokuda olur.

Kaynak:https://www.etsy.com/uk/listing/224169494/knitted-toddler-girl-hat-knit-toddler?ref=search_recently_viewed-2&pro=1&frs=1

Şişle Yapılan Atkı Modelleri

Şişle yapılan kolay çocuk atkı modelleri çok daha yumuşak dokuda olur ve rüzgâra engel olduğu için çok daha kullanışlıdır. Çok kısa sürede de yapılabilir. Selanik örgü, ters – düz örgü, kilim desenli ve figürlü olmak üzere her çeşit model yapılabilir. Yünle uygun şiş kullanılarak yumuşak dokuda örülmelidir. Yüne göre ince şiş kullanılır ise örgü daha sıkı ve sert olur. Hiç örgü bilmeyen kişiler bile ters düz örgü yapılışını çok kısa sürede öğrenerek çocuklarına kolaylıkla atkı örebilir.

Kaynak:https://www.etsy.com/uk/listing/263557112/knitting-pattern-fox-keyhole-scarf-child

Şapkayla Birleşik Örülen Atkı Modelleri

Yapılabilecek kolay çocuk atkı modelleri arasında, en kullanışlı modelin bu olduğunu söyleyebiliriz. Bu modelde şapka ve atkı ayrı ayrı yapılarak arka kısımdan birleştirilir. Ayrıca bu kısma sıkı bir şekilde dikilebilecek bir düğme ile, bu model ayrı ayrı ya da birleşik bir şekilde de kullanılabilir. Kullanımı pratiktir.

Çocukların atkıları çok çabuk kaybolur. Bu nedenle bu modelde atkı şapkaya bağlı olduğu için kolay kolay düşüp kaybolmaz. Aynı zamanda çocuğun boynunun açılarak üşümesine de engel olur. Yapımı da oldukça pratiktir.

Kaynak:https://www.etsy.com/uk/listing/486590111/knitting-pattern-the-unice-unicorn

En kolay bir ters bir düz örgü kullanılarak atkı istenilen uzunlukta yapılır. Şapka da yine aynı örgü tekniğiyle yani bir ters bir düz örgü ile tamamlanır. En son, atkı ile şapka birbirine dikilerek, örülerek ya da düğmeyle birleştirilerek bitirilir. Bu şekilde yapıldığında, çok kısa sürede bebeğinizin kullanışlı bir atkı şapka takımı olur.

Kaynak:https://www.poshpatternsblog.com/hooded-scarf-knitting-pattern/

Kaynak: Pinterest


Örgüden Bebek Tulum Modelleri için TIKLAYINIZ…