Kendin Yap: Yatak Başlığı Fikirleri

Kendin Yap: Yatak Başlığı Fikirleri,yatak odası dekorasyon fikirleri,yatak başlığı fikirleri,kendin yap fikirleri | Neşeli Süs Evim

Kendin Yap: Yatak Başlığı Fikirleri: İngilizce DIY olarak bilinen kendin yap projeleri ülkemizde yeni yeni moda olmaya başlasa da aslında uzun yıllardır olan bir akım. Bu projeler maliyet olarak daha uyguna denk gelirken aynı zamanda özgün ürünler ortaya koymaya da yarayan bir trend. İnternet aracılığıyla kendin yap projelerini uygun fiyatlara satma imkanı da bulunuyor. Ama en keyifli yanı da kuşkusuz tüketen taraf değil üreten taraf olmak.

 Evin en özen gösterilen odalarından biri de yatak odası. Yatak odasının kilit noktası tam merkezde bulunan yatak olduğu için buna estetiklik kazandıracak en güzel parça da bu noktada şüphesiz yatak başlığı. Sıradan bir yatak başlığı tercih etmektense odanın da havasını değiştirecek az maliyetle estetik yatak başlığı yapmak mümkün. İşte ilham alabileceğiniz Kendin Yap: Yatak Başlığı Fikirleri

Kendin Yap: Yatak Başlığı Fikirleri

1)Makrome İpinden Yatak Başlığı:

Dekorasyonda her alanda kullanabileceğiniz makrome, yatak başlığı için de kullanılabilecek alternatifler arasında yer almaktadır.İhtiyacınız olan makrome tahtası ve ipidir. Yapacağınız modele bağlı olarak isteğe göre aralara pul veya boncuk da ekleyebilirsiniz.

Kaynak: https://sarahshermansamuel.com/2)Amerikan Servis Yatak Başlığı:

Amerikan servis ve yatak başlığının aynı cümle içinde bulunması bile kulağa tuhaf gelebilir. Ama en kolay yapılabilecek yatak başlığı modellerinden biridir. Üstelik ihtiyacınız olan şeyler sadece halat, ip ve yapıştırıcı. Halat ipleri döndürerek amerikan servis haline getirdikten sonra (ortalama 14 adet olmakla birlikte sizin isteğinize bağlı) duvara monteleyebilirsiniz. Bir bal peteği gibi üst üste getirilerek monte edilen amerikan servisleri odayı modernleştirecektir.

 3)​Ahşap Yatak Başlığı:

Dekorasyonda rustik tarzı seviyorsanız ahşap yatak başlığı tam da size göre. Ahşap lataları istediğiniz renkte boyayın. Olduğu gibi kullanmak isterseniz zımparalamanız yeterli olacaktır. Ahşap lataya takacağınız nostaljik aydınlatma lambası ile rustik tarzı yakalayabilirsiniz.

Kaynak: Home Talk

 4)Kapıdan Yatak Başlığı:

Özellikle amerikan kapılar yatak başlığı için idealdir. Amerikan kapının odayı aydınlatacak beyaz tonlara boyanmasıyla yatak başlığı olarak kullanılabilir.

Kaynak: https://placeofmytaste.com/

 5)Sunta, Kumaş ve Süetten Yatak Başlığı:

Tercihinize göre kumaş, süet veya deri kullanabilirsiniz. Öncelikle yatak başlığının boyutu ve şekline karar verin. Daha sonra ölçülerinize göre sünger ve sunta ayarlayın. Sunta yerine sert mukavva da kullanılabilir. Sunta veya mukavvanın üzerine uygun ölçüdeki süngeri yerleştirin. Üzerini de tercih ettiğiniz kumaş, süet veya deri ile kaplayın. Kaplama işlemini raptiye yardımı ile yapabilirsiniz. Yapıştırıcı da kullanabilirsiniz fakat raptiyeye göre daha kısa ömürlü olabilir. Tek bir bütün sunta üzerine tek kumaşla yapabildiğiniz gibi parça parça tablo gibi de yapabilirsiniz. Minimum 15 tablo şeklinde olacaktır.

Kaynak: Pinterest


6 Başlıkta Yatak Odası Dekorasyonu İçin TIKLAYINIZ…


 


1 Yorum