Dikey Bahçe Nerelerde Uygulanabilir?

Dikey Bahçe Nerelerde Uygulanabilir?

Dikey bahçe uygulamasını hiç olmazsa sosyal medyada duymuşsunuzdur. Birçok kişinin yaşam alanında yer verdiği dikey bahçe; ağırlıklı olarak geniş mekanların dış cephesine ve peyzajlara uygulansa da bilhassa son dönemde ofis ve ev içi dekorasyonu olarak da kendisini göstermektedir. Ancak, yapay bitkilerin iç mekan için daha uygun olduğunu ifade etmeliyiz. Çünkü, temizliğe ihtiyaç duymazlar.

Dikey bahçe nedir?

sorusunun birçok kişinin zihninde olduğunu tahmin edebiliyoruz. Belirli bir sistem dahilinde duvarları veya dikey farklı alanları canlı bitkiler yetiştirmek için elverişli alanlar haline getirirler. Bu sayede, beton binalardan ve sonu gelmeyen modern yapılardan bıkanlara alternatif olarak dikkat çekerler.

Siz de iç veya dış mekan fark etmeksizin yaşam alanınızda dikey bahçe olsun istiyorsanız Dikey Bahçe İzmir firması olan Art Wall Moss ile iletişim kurabilirsiniz!

Dikey Bahçe Uygulama Alanları

Dikey bahçelerin uygulama alanlarının iç veya dış mekan fark etmediğini bir kez daha hatırlatmalıyız. Büyük veya küçük dikey ortamlara canlılık ve huzur katan dikey bahçeleri yalnızca kendi evinizde değil gittiğiniz birçok modern yapıda da görebilirsiniz. Otellerden tutun da alışveriş merkezlerine, evlerden dış bina cephelerine kadar aklınıza gelecek her alan ve mekanda dikey bahçe gördüğünüz takdirde şaşırmamalısınız.Dikey bahçenin uygulama alanlarının genişlemesi tesadüf değil! Çünkü, dikey bahçelerin sayılamayacak kadar çok avantajı var! Her şeyden önce, modern mimari ve sürdürülebilir bina anlayışına çok fazla uyuyor. Bunun yanı sıra, havayı temizlediğinden bahsetmeliyiz. Isı dengesi sağlayan, stresi azaltan, bazı yaşam alanlarında yenilebilir bitkiler ile besin kaynağı dahi olabilen dikey bahçeler sayesinde hayatınıza ciddi bir kalite katmış olacaksınız.

YOSUN DUVAR FİYATLARI hakkında bilgi almak için 0552 635 78 89 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Tüm bunlara ek olarak, teknolojinin gelişmesi sayesinde evinde yalnız başına dikey bahçe kurmak isteyenler için de alternatifler ortaya çıkıyor. Ancak, bunun için ilk olarak bitkileri dikey olarak sulamayı sağlayacak bir sistemin edinilmesi şart! Buna ek olarak, saksıların da bu sisteme uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Birçok dikey bahçe sisteminde sulama sistemi ve yetiştirme alanı beraber bulunmaktadır.

Son olarak, dekoratif amaçlı kullanılan dikey bahçe sistemleri ile de hayalinizdeki yaşam alanı görüntüsüne sahip olabilirsiniz.


2 YORUMLAR