İkea Çocuk Odaları

İkea Çocuk Odaları, Çocuk Oda Fikirleri,İkea Çoocuk Odası Dekorasyon Fikirleri,İkea Çocuk Odası Mobilya,Çocuk Odası Mobilya | Neşeli Süs Evim

 Her çocuğun kendini rahat ve güvende hissedeceği, kendini geliştireceği bir odası olmalı…Belli bir yaştan sonra her çocuğun kendine özel bir odası olması çocuğun kendini ait hissettiği bir alan olması demektir. Çocuğun kendini bir birey olarak görmesini ve özgüvenin artmasını sağlar. Aynı zamanda özel hayat kavramını pekiştirir. Belli bir yaştan sonra hala ailesiyle aynı odada kalan çocuklar ileriye dönük bazı korkularını yenmekte zorlanabilir. Karanlık korkusu gibi. Bu noktada çocuk odası olması oldukça önemlidir. İkea Çocuk Odaları:

 Çocuk odasında çocuğun çalışabileceği ve oynayacağı bölümler ayrı olmalı, birbirleriyle karıştırılmamalıdır. Tercih edilen ürünlerin çocuğun sağlığı açısından doğal olması ön planda tutulmalıdır. Tercih edilecek dekore ürünlerinin ise gelişimini etkileyecek türde olmaması önemlidir. İkea çocuk odaları bu konuda birçok farklı modeliyle her kesime hitap eden ürünlere sahiptir. Bir çocuk odasının olmazsa olmaz ürünleri kuşkusuz gardırop ve karyoladır. Bu konuda da İkea ürünleri en çok tercih edilenler arasındadır.

 1)Gardırop

Kaynak: https://www.thepinkdream.com/

 Çocuk odasının en önemli ürünlerinden olan Gardırop konusunda İkea oldukça başarılı. Çocukların çok hızlı büyümesi kıyafetlerinin de zamanla değişmesine neden olmakta. Değişen kıyafetlerle gardıroplar yeterli gelmeyebilir. Bu konuda İkea gardıropları çok kullanışlı. Çünkü değişen kıyafetlerle birlikte gardırobu da yenilemenize gerek kalmıyor. Gardıroplar çocukla birlikte büyüyen gardırop olarak geçmekte. Yetişkin askıları asacak derinliğe sahip olması, çocuk büyüse de gardırobun uzun seneler kullanılmasını sağlıyor. 2)Karyola

 Bebeklik döneminde kullanılan beşiğin yerini çocuğun büyümesiyle artık karyolalar almakta. Karyolanın uzun süreli kullanımı da bu noktada önemli detaylardan bir tanesidir. İkea karyolalarında çocuğunuzun uzayan boyuyla birlikte karyolanın da boyunu uzatabilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

 İkea Çocuk Odalarında Tercih Edilebilecek Diğer Ürünler

 İkea çocuk odaları çocuğun kendini özgür hissettiği odalarını en iyi şekilde süslemektedir. Bir çocuğun ihtiyacı olan bütün ürünleri İkeadan bulabilirsiniz üstelik uygun fiyatlara.

 Okul çağındaki çocukların en çok ihtiyaç duyduğu ürün elbette rahat çalışabilecekleri bir çalışma masasıdır. Bu noktada kendilerine göre ayarlanabilir ve üç farklı yüksekliğe çıkabilen FLISAT çocuk masası yine uzun süreli kullanım için tercih edilecek ürünler arasında yer almaktadır.


Kişiye Özel Tasarlanmış Çocuk Odaları İçin TIKLAYINIZ…

Çocukların oyun oynarken, boyama gibi aktivitelerini yaparken kullanabileceği bir diğer ürün de Mammut masa ve sandalyeleridir. Renk renk seçenekleri ile odanın enerjisini yükseltirken aynı zamanda çocuk için eğlenceli bir köşe yaratmak için idealdir. Çocuğun algılarının açık olduğu 0-10 yaş arası dönemde çeşitli renkler tercih edilmektedir. Çünkü odanın farklı yerlerinde renkler kullanılması yeni öğrenen çocukların gelişimi açısından önemlidir.


Çocuk Odası Ücretsiz Tasarım Posterler İçin TIKLAYINIZ…

Çocuk Odalarında Renklerin Önemi İçin TIKLAYINIZ…

 


CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Bırakın!
Lütfen isminizi buraya ekleyin