İstanbul’da Dış Çekim Yapılacak 10 Mekan

 Türkiye’nin gözdesi olduğu kadar dünyanın da gözdesi olan şehir İstanbul… Boğazın iki yakasına yayılan İstanbul, eşsiz güzellikleri ve mekan alternatifleriyle dış çekim için en ideal şehirlerden. Bir deniz manzarası veya doğanın tam içinde yeşillikler ile bezenmiş bir park… Bunlar gibi İstanbul’da dış çekim yapılacak pek çok mekan bulunmakta. Önemli olan tek şey sizin nasıl bir mekanda çekim yapmak istediğiniz. Dış mekan seçimine karar vermekte zorlanıyorsanız işte sizler için İstanbul’da dış çekim yapılacak 10 mekan:

İstanbul’da Dış Çekim Yapılacak 10 Mekan

1) Yıldız Parkı

 Beşiktaş ve Ortaköy arasında bulunan Yıldız Parkı, yeşil alanların en yoğun olduğu yerlerden birisidir. Muhteşem göl manzarasıyla dış çekim mekanı olarak seçilen öncelikli yerler arasında. Çırağan Sarayı’nın karşı tarafından bir girişi bulunmaktadır.

 Önemli bir tarihi geçmişe sahip olan Yıldız Parkı içerisinde Malta Köşkü ve Çadır Köşkü yer almakta. Doğanın eşsiz manzarasında, tarihin en önemli mekanı olan bir yerde kuşkuşuz eşsiz kareler ortaya çıkacaktır.

 2) Atatürk Arboretumu

 Sizi İstanbul’un şehir karmaşasından kurtarıp, eşsiz doğası ile sakinliğe ulaştıracak mekanlardan biri olan Atatürk Arboretumu Sarıyer ilçesinin sınırları içinde yer almakta. Arboretum ağaç parkı olarak da bilinen botanik bahçelerdir. Bu yüzden yeşilliğe doyacağınız bir mekandır. İçerisinde birçok gölet de bulunmaktadır.

 3) Kilyos

 Dış çekim için en çok tercih edilen, romantik karelerin ölümsüzleştirildiği yerlerden biri de Kilyos. En doğal hallerinizle özellikle gün batımında eşsiz fotoğraflar yakalamak mümkün.

 4) Kuzguncuk

 Tarihi ve eski yapılardan hoşlanıyorsanız kuşkuşuz tercih edeceğiniz ilk yer Kuzguncuk olmalı. Rengarenk sokakları ve panjurlu evleri sayesinde nostaljik bir çekim yapabilirsiniz. 5) Silivri Sahil

Denizin maviliğini ve sakinliğini sevenler için Kilyos’tan daha sakin olan yer Silivri Sahil tercih edilecek yerler arasında.

 6) Otağtepe Parkı- Fatih Korusu TEMA Vehbi Koç Doğa Kültür Merkezi

 İstanbul’un Beykoz ilçesinde yer alan park muhteşem bir boğaz manzarasına sahip doğa harikası yerlerden biri.

 7)Belgrad Ormanı

 İstanbul’un en büyük orman statüsünde olan Belgrad Ormanı en doğal ve özel karelere eşlik eden mekanlardan birisi.

 8) Prens Adaları

 9 ayrı adadan meydana gelen ve genel adına Prens Adaları denilen bölge en çok tercih edilen mekanlardan birisidir.

 9) Haydarpaşa Garı

 Geçmişi 1908 yılına dayanan Haydarpaşa Garı tarih kokan yapısı ve muhteşem manzarasıyla en özel dış çekim mekanları arasında.

 10) Boğaz Sahil Boyu

 Dış mekan çekimi için kullanılan en önemli Boğaz hattı. Fotoğraflarda eşsiz bir arka plan istiyorsanız tercihiniz Boğaz Sahil Boyundan yana olmalı.

 


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen Yorumunuzu Bırakın!
Lütfen isminizi buraya ekleyin