Düğün Mekanı Süsleme Fikirleri

Hayatta asla unutulmayan öyle anlar vardır ki, bunlardan biri de sevdiğiniz kişiyle evlendiğiniz gündür. Söz ve nişan derken ardından işte o evlilik günü yaklaşmaya başlar. Gelini, damadı ve aileleri tatlı bir telaş sarar. Tüm hazırlıklar yapılırken düğün mekanı süsleme fikirleri aracılığıyla ilham almak da çok önemlidir.

Her gelinin ve damadın hayalinde eşsiz ve mükemmel bir düğün vardır. Tabii böylesine muhteşem bir düğünü yapabilmek için de planlar ve organizasyonlar yapmak gerekir. Peki, yakında düğününüz varsa nasıl bir yerde ve nasıl bir süsleme yaptırmak isterdiniz? İşte, düğün mekanı süsleme fikirleri !

Düğün Mekanları ve Süsleme Önerileri!

Süslemelerin tamamen belirlenen konsepte uygun olması gerekir. Konsept en az birkaç ay öncesinden belirlenmelidir ve tüm organizasyon bu konsept dahilinde yapılmalıdır. Damadın ya da misafirlerin takacakları yaka çiçeğinden bir backropda bulunması istenen çiçeğe ya da mekanda kullanılan tüm çiçekler aynı olmalıdır.

Yatta veya Teknede Düğün!

Yatta veya bir teknede düğün organizasyonu düşünüyorsanız eğer, marinanın girişinden itibaren tekne veya yatın içerisi de dahil olmak üzere tüm alanın süslenmesi gerekir.

Marinanın girişine konulacak çiçekli ve tüllü bir backdrop önünde misafirler karşılanabilir. Hatta bu backdrop önünde tüm misafirlerle fotoğraf çekilebilir. Marinadan tekneye kadar olan yolun her iki yanına çiçekli sütunlar yerleştirilebilir. Teknenin içerisi ise tamamen balonlar, çiçekler, kumaşlar, tüllerle, ışıklarla süslenebilir.

Düğün mekanı süslemesi fikirleri sadece bunlarla mı sınırlı, tabii ki değil…

Düğün Salonunda – Villada – Kır Bahçesinde Düğün!

Yine aynı marina süslemesinde olduğu gibi salona giriş bölümünde süslemeler düşünülebilir. Girişe büyük bir çerçevede evlenecek olan kişilerin isimlerinin bulunduğu bir tabela konulabilir. Villaya ya da kapalı bir düğün mekanına giriş yolu yerden dumanlandırılarak ve ışıklandırılarak hoş bir ambiyansla misafirler düğün alanına alınabilir. Düğün alanında bulunması gereken gelin ve damadın masası tüllerle donatıldıktan sonra masanın önü tamamen çiçeklerle kaplanabilir. Düğün alanında bulunan masaların üzerine gelin ve damadın masasında bulunan çiçeklerden yerleştirilebilir ve masalara şamdanlar konulabilir.

Sandalye dekorasyonları da düğünlerde oldukça önemlidir. Kristal sarkan taşlar, ipeksi ya da saten kumaşlar, çiçekler, tüller ve tüyler sandalyelerde kullanılabilecek malzemelerdir. Tüm bu malzemelerinde yine konsepte uyum sağlaması gerekir.

Açık alanlarda lazerli ışık gösterileri yapılabilir, kapalı alanlarda farklı renklerde ışıklandırmalar düşünülebilir.

Özellikle kır bahçelerinde yapılması planlanan düğünlerde yüksek masalar kullanılabilir. Masalar yere kadar uzanan kumaşlarla dekore edilebilir ve ayrıca bu tür masalar için bar sandalyeleri ile mekan dekorasyonu tamamlanabilir. Tabii kır bahçelerinin bazı bölümlerine geniş koltuklarda yerleştirilebilir. Kır bahçelerinde düğün yapmayı düşünenler, çiçekli ve yere kadar uzanan tül ile süslenmiş bir çardağın altına gelin ve damadın masasının konumlandırılması ise hoş bir ambiyans yaratacaktır.

Kaynak: Pinterest,https://www.etsy.com/PinkPosiesandPearls/


Düğün Hazırlık Aşamaları İçin TIKLAYINIZ…