Ev Temizliği Nasıl Olmalı?

Günlük ev temizliğini eksiksiz bir şekilde yaptığınız takdirde, haftalık ya da aylık olarak yaptığınız detaylı temizlikler daha kolay hale gelir. Günde bir saatinizi ayırarak yaptığınız toz alma, dağınıklığı toplama gibi işlemler evinizde rahatça vakit geçirmenizi sağlar. Çalışanlar ya da çok fazla temizliğe ayıracak vakti olmayanlar, profesyonel temizlik firmalarından bu konuda destek alabilir. Buna ayıracak bir bütçesi olmayanlar ise kendilerine bir plan oluşturarak, kusursuz bir ev görünümüne sahip olabilir. Bugün ki Ev Temizliği Nasıl Olmalı? yazımızda tüm detaylara yer verdik. Gelin beraber inceleyelim.

Ev Temizliği Nasıl Olmalı?

Günlük Ev Temizliğinde Neler Yapılmalı?

Günlük ev temizliğinde ilk amacınız, düzenin sağlanması olmalı. Bunun için size pratik çözümler sunan dolapları, rafları ve kutuları hayatınıza dahil edebilirsiniz. Dağınık evi toplamak için çekmece içi düzenleyici, organizer, hurç kullanabilirsiniz. Dolaplarınızın içerisinde yer yoksa, askılı organizer işinizi kolaylaştırır.

Toz alma işlemleri için de mikro fiber bez ya da hafif nemli herhangi bir bez kullanabilirsiniz. Yüzeylerde çok toz varsa, öncelikle elektrik süpürgesiyle süpürme işlemi yapmanız gerekir. Bu sayede, tozlar zemine yapışmaz. 

Haftalık Temizlik Nasıl Yapılır?

Haftalık temizlik planınıza çamaşırların yıkanmasını, buzdolabının temizlenmesini ve yerlerin silinmesini dahil edebilirsiniz. Çalışan biriyseniz; haftalık temizliği tek günde yapmaya çalışarak kendinizi yormak yerine, işleri iki ya da üç güne yayabilirsiniz. Çarşaf ve koltuk-kanepe örtülerinizi de haftalık olarak yıkanacaklar listesine eklemelisiniz. 

Aylık Temizlik Nasıl Yapılır?

Dip bucak temizlik nasıl yapılır diye merak edenler ve bir türlü işin içinden çıkamayanlar, bu bölümü dikkatle okumalı. Her ay yapılacak büyük bir temizliği kolay bir şekilde halletmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Günlük ve haftalık temizliğini düzenli olarak yapanlar, büyük temizliği de rahatlıkla tamamlar. Fakat, yapılacaklar biriktiyse ve dağınıklıktan göz gözü görmüyorsa, olay bir hayli içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Eğer, imkanlarınız uygunsa profesyonel destek alarak, genel bir temizlik yaptırmalısınız.

Stor Perde Yıkama

Perdelerinizde meydana gelen kararmalar, iyice belli olmaya başladığında yıkanma vakti gelmiş demektir. Evde uygulayacağınız bazı yöntemler ile perdenizi temizlemeniz mümkündür. Bunun için perdenizi yerinden çıkarmadan, beyaz sabunlu su karışımını kullanarak temizleyebilirsiniz. Sabunlu suya batırdığınız bez ile perdeyi sildikten sonra, nemli bir bez yardımıyla sabundan arındırmanız gerekir. Stor perde temizleme işleminden sonra hafif camı açarak, kurumayı hızlandırmalısınız. Bu konuda, kuru temizleme firmalarından profesyonel destek almanız da mümkündür. 

en ucuz: https://www.temizyana.com/istanbul-stor-perde-yikama-fiyatlari/stor perde yıkama fiyatları:

Koltuk Yıkama

Aylık temizliğinizde koltuklarınızı da silmek istiyorsanız, koltuklarınızın kumaş türüne uygun hareket etmeniz gerekir. Bazı koltuklarda hafif nemli bezle yapacağınız bir işlem bile kalıntı bırakmaktadır. Bu nedenle, evde koltuk yıkama hizmeti veren firmalardan destek alabilirsiniz. 

Halı Yıkama 

Halı yıkama işlemini evde yapmak için halı yıkama makinelerini kullanabilirsiniz. Fakat, nemli kalacak olan halılar, evde rutubet oluşumuna yol açabilir. Günümüzde halı yıkama işlemleri için birçok kişinin tercihi, profesyonel halı yıkama firmalarından yanadır. 

Kaynak: Pinterest


Temizlik Şirketleri Ankara Fiyatları İçin TIKLAYINIZ…