Düğün Mekan Seçimi Nasıl Olmalı?

Hayatınızda kaç kere yaşarsanız yaşayın yine sizi en çok mutlu eden ve heyecanlandıran organizasyonlardan biri de düğündür. Çünkü; bütün organizasyon sizin mutluluğunuz ve hayalalerinizin gerçekleşmesi için yapılır. Bu nedenle düğün mekanlarında ve organizasyonlarında en önemli unsur sizin mutluluğunuzdur, bu yüzden bütün plan sizin hayallerinize öncelik verilerek yapılır. Bu kadar çok fazla öncelik varken bu konuda kendimize sorduğumuz ilk soru ‘Düğün mekan seçimi nasıl olmalı?’ sorusudur. Çünkü; bu süreç eğer yanlış kararlar verirseniz sizin için çok sıkıntılı geçebilir ama korkmanıza hiç gerek yok. Aslında düşünülenin aksine düğün hazırlık süreci o kadarda uzun bir süreç değildir. Eğer siz ne istediğinizi biliyorsanız her şey nettir ama kararsız kalmanızda sizin için dünyanın sonu değildir. Çünkü değerlendirilecek, düşünülecek hatta hayal edilecek çok fazla detay vardır ve seçim yapmanız güçleşebilir. Bu serüvene en başta kendinize ben ‘ne istiyorum?’, ‘ne hayal ediyorum?’, diye sorarak başlayabilirsiniz sonrasında ise hayallerinize en uygun mekanı seçerek işe başlarsınız ;

Açık Hava Düğün MekanlarıDüğün Mekanları

 Düğün mekanları, seçenek açısından çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu da hemen akla ‘Düğün mekan seçimi nasıl olmalı?’ sorusunu getirir. İster bir sahil kenarını, ister kırların ortasında bir alanı seçebilirsiniz. Seçenek çoğalınca işiniz de güçleşir bu nedenle diğer seçimlerinizi netleştirmeniz gerekir.

Mesela işe ilk olarak hangi mevsimde evleneceğinizi kararlaştırarak başlayabilirsiniz. Bu sayede karar vermeniz kolaylaşacak, kış mevsimini seçerseniz kumsalda ya da kırda düğün yapma ihtimaliniz çok düşük olacak ve sonucunda kapalı mekanlara yoğunlaşacaksınız.

İkinci olarak gelecek kişi sayısını netleştirmelisiniz bu size mekan seçiminde avantaj sağlayacaktır. Eğer tercihiniz bir tekne düğünü olursa oraya gelebilecek kişi sayısı kısıtlı olacaktır ve eğer çok fazla davetliniz varsa açık alan mekanlarına odaklanacaksınız.Üçüncü olarak bütçenizi tartmanız gerekmektedir. Evet hayal kurmak çok güzeldir ama bazen ipin ucu kaçabilir. Bu nedenle harcayacağınız bütçeyi kesinleştirip ona göre düğün mekanı bakmaya başlamalısınız.

Seçtiğiniz mekana bağlı olarak yapılan dekorasyon çok önemlidir. Genellikle insanlar organizasyon şirketlerinden en sade ve göze hoş gelen dekorasyonu talep ederler. Mesela bir kır düğünü için beyaz masalar, masaların üzerinde cam vazolarda beyaz zambaklar, beyaz sandalyeler ve gümüş tabaklar tercih edilebilir. Bütün bu ürünler göze hoş ve sade gözükecektir. Ama tam tersi olup tamamen gösteriş odaklı bir konsept de tercih edilebilir. Bunların hepsi tercih meselesidir. En önemlisi her zaman olduğu gibi sizin mutluluğunuz ve zevklerinizi ön planda tutmanız olacaktır. Eğer siz mutlu olursanız bu kutlamada çok güzel geçecektir.

Kapalı Düğün MekanlarıKaynak: Pinterest

Düğün Mekanı Süsleme Fikirleri İçin TIKLAYINIZ…