Dekoratif Kitaplık Modelleri

Evlerde ve ofislerde kullanılan her eşya yaşam kalitesini artırabilmek için tercih edilmektedir. Yaşam kalitesini artıran dekoratif kitaplıklar da işlevsellikleri ile her zaman öne çıkmaktadır. Hem estetik duruşu hem de son derece şık görünümleri sayesinde dekoratif kitaplık modelleri beklentilere en iyi şekilde yanıt vermektedir.

Evinizin ya da çalışma alanlarınızın havasını değiştirmek isterseniz duvara sabitlenen ya da duvar kenarına konumlandırılan kitaplıklardan geniş ölçüde yararlanabilme imkânınız bulunmaktadır. Farklı renklerde ve malzemelerden üretilen bu dekoratif kitaplıklar ferah bir mekan yaratmada oldukça işlevseldir. Ahşap tonları klasik odaların tamamlayıcısı olurken bir yandan da kitaplarınızın daha estetik bir görünüm sergilemesini sağlamak mümkündür.

Modern Tasarım Kitaplıklar

Modern kitaplık modelleri kullanıcı zevkine oldukça hitap eden tasarımlardır. Bu tarz kitaplıklarda cam ve metal detaylar öne çıkar. Son yılların çok tercih edilen bu özel tasarım kitaplık modelleri hem iş yerinde hem de evinizde ki çalışma odanızda kullanabileceğiniz tasarımlardır. Çok şık bir görünümünün olması ve çağdaş çizgilerden meydana gelmesi cam detaylı kitaplıkları oldukça tercih edilir hale getirmektedir.

Kullanıcı açısından işlevselliği yüksek olan bu kitaplıklar da metal kısımlar genelde siyaha boyalı olarak tercih edilmektedir. Kitap, biblo ya da minik saksılarınızı sergilemek için en ideal tasarımlar arasında yer almaktadır. Bunların yanında cam kapaklı kitaplık modelleri de son derece kullanışlıdır. Hem kitaplık içerisinde ki eşyaların güzel görünmesini sağlarken hem de iç kısımların tozlanmasını engelleyecektir.

Dar Alanlar İçin Duvar Kitaplık Modelleri

En çok tercih edilen kitaplık modellerinden birisi de duvara monte edilen kitaplık tasarımlarıdır. Küp küp bölmeleri olan kitaplıklar duvara monteli olarak çok estetik bir kullanım sunmaktadır. Bu kitaplıkların tercih edilmesinde ki en büyük neden yaşam alanlarının daralmasını engellemesidir. Hem eşyaların rahatlıkla düzenli olmasını sağlar hem de yerde ya da oda köşelerinde eşya kalabalığı yapmaz.

Dar mekanlar için en ideal kitaplık modelleri olarak duvara monte edilenler rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Kapaklı kitaplık modelleri içerisinden seçim yaparken de yine duvara monte edebileceğiniz türden bir kitaplık seçebilirsiniz.

Yaşamınızı kolaylaştırmak adına bu tarz kitaplıklar son derece işlevseldir ve hemen her ortamda rahat bir kullanım imkanı sunmaktadır. Kitaplarınızı düzenlemek, özel seçtiğiniz bibloları sergilemek gibi amaçlar için bu özel tasarlanan ürünlerin keyfini çıkarabilirsiniz. Kare, dikdörtgen, beş raflı, üç raflı, oval gibi çok farklı model seçenekleri vardır. Her kullanıcı zevkine rahatlıkla hitap eden tasarımlardır.

Kaynak: Vivense ve Pinterest

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri İçin TIKLAYINIZ…