Ücretsiz Ali’nin Koronavirüs Kitabını Oku

Ücretsiz Ali'nin Koronavirüs Kitabını Oku,Çocuklara Corono Virüsü Nasıl Anlatabilirim?,Çocuklar İle Corono Virüs Sürecinde Ne Yapabilirim? | Neşeli Süs Evim

Ücretsiz Ali’nin Koronavirüs Kitabını Oku

Bugünlerde Türkiye ve tüm dünyanın tek gündem konusu Corono Virüs. Her ne kadar moralimi bozmamak için haber kanalarını izlemesem de , gazete okumasam da sosyal medya aracılığıyla mutlaka karşıma çıkmakta. Yaşadağımız bu sürecin pskolojik boyutunu da unutmamak gerekir. Çocuklarımız bu durumdan nasıl en az etkilenebilir? Çocuklarımıza Corono Virüs krizini nasıl anlatabiliriz? Bugünlerde biz ebeveynlerin aklına takılan bu soruların cevabını vermeye çalışarak size bir de çocuklarınıza ücretsiz okuyabileceğiniz bir kitap önerisinde bulunacağım.

Sakin Olun:

Bu tarz durumlarda ailelerin krizi iyi yöneterek çocuklara bu dönemi yansıtmamaları çok önemli okul 0-6 yaş grup çocuklar etrafındaki olayları çok iyi gözlemler; biz ebeveynlerin davranışlarından da oldukça çabuk etkilenirler. Kaygılı, endişeli davranışlarımızı bu dönemde bir kenara bırakarak onlarla keyifli vakit geçirmenizi önerebilirim.

Etkinlik Yapın:

Şuan evde yavrularınızla birlikte geçirebileceğiniz güzel anların tadını çıkarın. Bu süreci dinlenme, birbirine vakit ayırmak için güzel bir süreç olarak değerlendirerek çocuklarınızla birlikte bolca etkinlik yaparak çocuklarınızın hayatına katkı sağlayın.

Biz Oğlumuzla Nasıl Vakit Geçiriyoruz?

 • Bol bol kitap okuyoruz.
 • Çocuk Dergilerindeki etkinlikleri yapıyoruz ve ayrıca dergideki bilgileri okuyarak derginin o ay ki bilgileri ile ilgili fikir ediniyoruz.
 • İtalyanca ve İngilizce öğreniyoruz. Bununla ilgili önerebileceğim uygulamaları en kısa sürede paylaşacağım.
 • Legolardan farklı tasarımlar yapıyoruz.
 • Türkçe okumayı öğreniyoruz. Oğlum 6 yaşında ve bu sene İtalya’da okula başlayacağı için okumayı italyanca olarak öğrenecekti ve gelecek sene Türkiye’de okula devam edeceği için Türkçe okumada sıkıntı çekebiliriz düşüncesiyle ve uzman görüşüyle böyle bir karar aldık.
 • Hava güzelse bahçede oyun oynuyoruz ve hava alıyoruz.
 • Ailece oynayabileceğimiz oyunlar oynuyoruz. Kutu oyunlar, saklambaç, isim şehir gibi oyunlar.
 • Boyama ve çizimler yaparak el kaslarımızı geliştiriyoruz.
 • Ve bol bol sohbet ediyoruz, birbirimizin fikirlerini, düşüncelerini öğrenerek aramızdaki bağı kuvvetlendiriyoruz.

Çocuklara Corono Virüs sürecini aşağıda önerdiğim kitap aracılığıyla aktarabilirsiniz. Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Uzman Doktor Figen Karaceylan Çakmacı çocuklara bu süreci çok güzel hikayeleştirerek anlatmış. Kendisini bu düşüncesinden ve girişiminden dolayı tebrik ediyorum.

Ücretsiz Ali’nin Koronavirüs Kitabını aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Dilerseniz printer simgesine basarak baskısını da alabilirsiniz.

http://cip.org.tr/Alinin_Koronavirus_Kitabi/mobile/index.html#p=1

 1. Plastik Tabaklarla Oyunlar için TIKLAYINIZ.
 2. Kinetik Kumun Çocuklara Faydaları için TIKLAYINIZ.
 3. Oyuncu Anne’nin Ücretsiz Oyun Takvimi İçin TIKLAYINIZ.