Kıvanç Prensimiz 3 Yaşında

 Evimizin neşesi, minik prensimiz artık büyüdü ve 3 yaşında oldu. Artık oğlum konuşup fikirlerini söylediği için doğum günü temasına kendi karar verdi. Tabii bu konuda ikide bir kararını değiştirse de hazırlıkları yapmaya başladıktan sonra artık vazgeçmek yoktu 🙂 Kıvanç tamamen araba ve uçak tutkunu. 2 tema arasında kararsız kalsa da uçaklar daha hızlı gittiği için uçak olsun diyerek son noktayı koydu 🙂 Parti temamız uçak olunca araştırmalara 1 ay öncesinden başladım. Aman Allahım yapılacak o kadar güzel şey var ki kendimi tutamadım ve parti temasını hava konsepti ile birleştirdim. Çünkü hava teması ile birlikte konseptimiz daha eğlenceli bir hal alacaktı. Hava konseptine uçakları, uçan balonları, zeplini, bulutları, gökkuşağını da dahil ettik ve elimden geldiğince ortaya bir şeyler çıkarmaya çalıştım. Zigzag desenlerini sevdiğim için hava konseptini zigzaglarla birleştirerek farklı bir tasarım ortaya çıktı. Peçete, su şişesi, cupcake etiketleri, magnet, afiş ve çerçeve tasarımlarımı kendi zevkime göre tasarladım.

 Ben elimdeki malzemeleri değerlendirip ortaya bir şeyler çıkaracağıma inanarak çalışmalara başladım . Doğum günü partimizi annemin evinde verecektik ne de olsa hali hazırda bir evimiz yoktu ve tüm eşyalarımız taşınma aşamasında olduğu için depodaydı. Kendi evimde olan hiçbir aksesuarı maalesef kullanamadım. Elimdekilerle yetindim. Ve ortaya şirin bir konsept çıktı. İlham alırken sadece uçak veya hava konseptine ait partilerden ilham almadığımı söylemeliyim. Çok farklı konseptlerde kullanılan ufacık bir detay bile benim işime çok yaradı. 
Mavi balonları tavana yapıştırdım ve mavi balonlarımız gökyüzünü temsil ederek doğum günümüze renk kattı. Beyaz uçağımız da gökyüzü arasında yerini aldı.
Uçan balon yapmak için İkeadan kağıt lamba aldım ve kurdeleyi 
eşit parçalar halinde keserek lambanın dört yanına yapıştırdım ve ucuna sepet yerleştirdim.
İleride lazım olacağını düşünerek beklettiğim bir çikolata kutusu vardı onun iç kısmını mavi kartonla kaplayıp, üstüne flamalar ve hazırladığım bulutlarla süsleyerek magnet sunum kutusu yaptım. Magnetlerimi http://www.magnetcin.com/ adresinden sipariş ettim. Tercihimi büyük ve kalın magnetten yana kullandım.
Pastayı yüksek tutacak bir kutu bulma düşüncesiyle annemin kahve fincanlarının yer aldığı kadife kutuyu kullandım. Bu kadife kutuyu nasıl süsleyebilirdim? diye düşündüm. Beyaz yağlı A4 kağıdını üçgen keserek flamalar yaptım, lacivert kurdeleyi kutunun ortasından geçirerek flamaları Madame Coco’dan aldığım mandallar yardımıyla astım.
Kıvanç yazısı ise daha önce aldığım Kokulu Taşlardan oluşuyor.
Kardeşim Banu keçeden uçak örneği gösterdi kendisinin el beceresi olunca yapmak istedi tabii ben de kıramadım 🙂 ( Benim canıma minnet 🙂 Keçeden uçak yaparken taslaklarını print alıp, kesip, keçeyi ona göre kesti, içine pamuk koyup, dikti. Çokta güzel oldu masamızı renklendirdi. Babuş teyzemizin de Ellerine sağlık . 
Bulut yapmak istedim fakat neyden yapabilirim diye düşünürken kırtasiyeden Eva denilen malzemeyi keşfettim ve Evayı bulut şeklinde kestikten sonra mavi kırmızı renkli kağıtları küçük üçgenler şeklinde keserek bulutları  flamalarla süsledim.

 

İkea’nın beyaz çerçevelerini konsepte uygun tasarımlarımlarla süsledim.
Afiş için uzun süreli kullanmak amacıyla suya dayanıklı brandayı tercih ettim. 80*110 ebatlarında duvarda yerini alan afişimi http://www.magnetcin.com/ adresinden sipariş ettim.
 
Chalkboardu temamıza uygun şekilde tasarladım. Chalkboard örneklerini görmek ve sipariş vermek için lütfen tıklayınız.
Doğum gününde emeği geçen herkese çook teşekkür ederim.
 
 
Sevgiler…
 
 

11 YORUMLAR

 1. Tünaydın kızım. Artık hangoutsa göç var gibi görünse de buraların tadı başka değil mi? İsmini yazmıştın ama isim hafızam zayıf olduğu için sürekli seslenmediklerimi çabuk unutabiliyorum. Tahmini bir isim var aklımda fakat doğruluğundan emin olmadan yazamam.

  Oldum olası sıcak geliyor çalışmaların bana. Gayretli ve yetenekli olduğun, belli bir düzeni oturttuğun için saygıyı ve takdiri fazlasıyla hak ediyorsun.
  "Eşyalarımız daha depoda " diye yazmışsın. Geçici bir dönem sanırım. Ama ben her okuduğumdan fazlaca esinlenen ve geçmişe takılı kalmamakla birlikte tozlarının alınması gerektiğine inanan biriyim. Geçmişimiz önemlidir, hem de çok. Depodaki eşyalar… Durum farklı olsa da benim eşyalarımın da gençliğimde altı ay kadar depoda kalması anım var. İnsanın benim dediği yere bir an önce dahil olması, kendisini güvende hissetmesini sağlıyor. Bir an önce düzenine kavuşman dileğiyle. Bu yetenekle kim bilir evin ne kadar şirin, güzel ve hatta belli ki çarpıcı bir görünümde olacak 🙂 Belki bir gün evinin uygun gördüğün fotolarını da görür(üm)üz sitende…
  Gelelim Minik oğlumuza. Yavrun Kıvanç'a. Doğum günü temaları yapan usta eller, oğlu için sade bir tema seçmiş. Bunu da kendimce yorumladım ama yazmıyorum. Oğlunun dilerim yeni yaşı sağlık ve mutlulukla geçsin. Allah sizleri ona, onu da sizlere bağışlasın. Üç yaşının tüm saflığı yüzünde… Dilerim ömür boyu sağlıklı, mutlu ve başarılı olsun. Her şey çok güzeldi yine 🙂 Sevgiyle gözlerinden öpüyorum kızım.

  • Ece ablacım Meltem ben 🙂 Öncelikle tüm bu güzel düşünceleriniz ve dilekleriniz için size çok ama çok teşekkür ederim. Sizin gibi güzel yürekli kişilerden gelen mesajlarla paylaşımlarımı özenle ve heyecanla hazırlayarak mutlu oluyorum.
   Hangoutsu hiç kullanmıyorum maalesef 🙁 Eşimin işi dolayısıyla 6 aylığına bir kaç gün içinde İngiltereye gideceğiz. Umarım orada kısa sürede olsa hayatımız düzene girecek. Şuan Ankaradayım Ankaraya taşınmadan önce evimiz farklı bir şehirdeydi orada dediğiniz gibi zevkimi yansıtan bir evimiz oldu ama maalesef çok uzun süre oturamadık. En yakın sürede kendi düzenimizi kurabilirsek severek evimize ait fotoğrafları da sizinle paylaşırım.
   Oğlum Kıvanç için de dilediğiniz dilekler harika çok teşekkürler. Ben de size ve güzel ailenize bir ömür boyu sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Sizi sevgiyle kucaklıyorum ve ellerinizden öpüyorum Ece ablacım.

  • Gençlikte bazı mecburi değişiklikler oluyor ve dilerim senin ve ailen için hayırlı olur Meltem. Hatırladığım ad buydu. Demek hatırlamamın da sebebi varmış 🙂 Güle güle gidin yavrum. Dileklerin için teşekkürler. Sevgilerimle 🙂

  • Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Partimizi beğenmiş olduğunuza çok sevindim. çok teşekkürler güzel düşüncelerinizi paylaştığınız şçin. Sevgiler…