KIVANÇ PRENSİMİZ 4 YAŞINDA

Evimizin neşesi, hayatımızın rengi Kıvancımız artık 4 yaşında! Zaman 1 yaşından sonra ne kadar da hızlı ve eğlenceli geçiyormuş. Her dönem ayrı güzel, ayrı eğlenceli ve tabii ki ayrı zor. Anın tadını çıkararak geleceğe güzel anılar bırakmak gerektiğini düşündüğüm için eğlenceli, hoş ve minik bir organizasyon ile biricik oğlumuz Kıvancımızın 4. yaşını kutlamak istedik.
Bu sene hayatım biraz yoğun olduğu için doğum günü partisi yapacak enerjim yoktu taa ki Fish Organizasyonun ürünlerini internette görene kadar 🙂 ”Aman Allahım ne kadar ince düşünülmüş, hoş ve yurtdışındaki partilerde beğenip de Türkiye’de bulamadağım parti malzemeleri var Fish Dükkanda” diyerek hazırlıklara başladım.

Hazırlık Aşamalarım:

 • Öncelikte oğlumun istediği parti konseptine karar verdik.
 • Sonrasında parti masasının sade ve şık olmasından yana olduğum için gerekli parti süslerini belirleyerek Fish Dukkan’a siparişimi verdim.
 • Parti Masasının olmazsa olmazı masa örtüsünün ve runnerın hangi renk olacağına karar vererek Yağmur Stil’den siparişimi verdim.
 • Parti masasında sunum tabaklarının içine profosyonel ellerden çıkmış, konsepte uygun kurabiye, cake-pop, cupcake siparişimi Tuğçe Butik Tatlar’a verdim.
 • Ve son olarak doğum günü prensinin konsepte uygun kostümü ile fotoğrafların daha eğlenceli olacağını düşünerek kostüm siparişimi Zikzag Makasım’a verdim.
 • Ve minik eklemelerle parti konseptini oluşturdum.
Hangi ürünü nereden aldığıma dair bilgileri detaylarıyla en aşağıda ayrıca sizler için sunacağım.

Parti Masasında yer alan tüm süslemeler Fish Organizasyon’a aittir. Parti Malzemeleri Listesi ise şöyle:

 • Mısır Kutuları,
 • İkram Sunum Tabakları
 • Hediye Kutuları
 • Cake-pop sunum kutuları
 • Ponponlar
 • Yarasalar
 • İsim Flaması
 • İyi ki Doğdun Flaması
 • Yarasa-Batman Flaması
 • Balonlar
 • 4 Rakamı
 • Yelpaze şeklindeki süsler
 • Cupcake Yarasa Süsleri
 • Pasta Süsleri
Tüm gelen parti süslerine ayrı ayrı bayıldım, Neden mi? Çünkü; Ürünlerin hepsi büyük bir özenle ve titizlikle hazırlanmış. Çünkü; tüm ürünler el emeği göz nuru. Çünkü; Hazırlanan ürünler düz baskı değil. Çünkü; Tek tek kartonlar adeta işlenerek hazırlanıp tarafıma gönderildi. Kullanılan malzemeler 300-350 gram özel matbaa kartonudur. Karton; hem geri dönüşüme uygun bir malzeme hem de fiyatının uygun olmasından dolayı herkesin ulaşabileceği malzemeler arasında yer almaktadır.
Fish Organizasyon’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Fish Organizasyon Fish Dükkan olarak tüm ürünlerini internet sitesinde satışa sunuyor. Çok farklı parti setlerine ulaşarak sizler de doğum gününüzü neşelendirebilirsiniz. Hem de öyle çok paralar harcamadan az ve öz ürünler ile. Fish Dükkan adresine @parti.fish hesabından ulaşabilirsiniz. Ürünlerin en altında yer alan açıklama bölümüne ise mutlaka göz atmalısınız. Parti süslerinin özelliklerini, kullanım alanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Ortada en arkada yer alan beyaz ahşaplar İkeadan aldığım sehpalarıma ait. Parti masasının en önemli özelliği, masaya bir yükseklik verilerek bazı ürünleri odak noktası haline getirmektir. Ben de evimde konsept renklerine en uygun sehpaları bulunca hemen ayaklarını çıkararak parti masasına stand olarak yerleştirdim 🙂
İkram sunum tabaklarında, hediye, mısır ve cake-pop kutularında yer alan Batman amblemi 2 farklı kartondan kesilerek ayrı ayrı yapıştırılmış.
Batman Figürünü Batman oyuncak evimizden çıkararak masamıza yerleştirdik.
Batman Oyuncaklarını her oyuncak mağazasından artık kolaylıkla temin edebilirsiniz.

 

 

4 Rakamı Fish Dükkandan temin edilmiştir. Arkalarda yer alan binalar ise şu şekilde yapılmıştır; Karton kutular siyah karton kağıt ile kaplanarak üzerlerine sarı karton kağıttan kare ve dikdörtgen şekiller kesilip yapıştırılarak hazırlanmıştır.
Mısır kutularında yer alan KIVANÇ ismi ve BATMAN kafası nakış gibi işlenerek tarafıma gönderildi 🙂
Özenerek dikilen runnerlar Yağmur Stil’in sahibesi Alev hanım tarafından hazırlandı. Runnerlar leke tutmaz, ütü istemez bir kumaş olduğu için partiden sonra istediğim her yerde kullanabileceğim bir ürün oldu. Alev Hanım’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Sizler de partilerinizde farklı ve orijinal masa örtüleri ve runnerlar tercih etmek isterseniz Yağmur Stil’e mutlaka uğramalısınız. Yağmur Stil instagram hesabı: @yagmurstil
Afişi, runnerlara uygun şekilde tasarlayarak farklı renklerde Batman konsepti oluşturdum. İkeadan daha önce almış olduğu çerçeveye yerleştirdiğim afiş daha hoş bir görünüm kazandı.
Cupcakeler, kurabiyeler ve cake*poplar ayrı ayrı Tuğçe hanım tarafından özenerek hazırlandı. İstanbul’dan kargo ile tarafıma ulaştı. Tatları ilk gün ki tazeliğini koruduğu için çok memnun kaldık. Özenerek hazırlanan yiyecekler afiyetle yendi 🙂 Tuğçe Hanım’ın ellerine sağlık. Sizler de partilerinizde konsepte uygun ikramlıklar sipariş etmek isterseniz Tuğçe Hanım ile iletişime geçebilirsiniz. Tuğçe Butik Tatlar instagram hesabı için tıklayınız.
Tasarım pastaya büyük paralar vermek yerine Fish Dükkan’ın pastalar için hazırlamış olduğu süsleri tercih ettim. Ve pastayı istediğimiz şekilde sipariş ederek afiyetle yedik 🙂
Ve karşınızda biricik oğlumuz KIVANÇ 🙂  Kostümü Zikzag Makasım’ın sahibesi Gökçe hanım tarafından özenerek hazırlandı ve ortaya çok şık ve orijinal bir tasarım çıktı. Gökçe Hanım’ın ellerine sağlık. Bu güzel kostüm için çok teşekkür ederiz. Sizler de part kostümü satın almak isterseniz Zikzag Makasım’ın kostüm çeşitlerine mutlaka bakmalısınız.
Zikzag Makas hesabı: @zikzag_makasim
Çerçevenin içinde yer alan Batman sözünü ben tasarladım.
Kıvanç’ın en sevdiklerinin yer aldığı bir chalkboard tasarladım. Sizler de chalkboard tasarımı hazırlamamı isterseniz neselisusevim@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Chalkboar’un yanında ayrıca Batman sözünü de sizlere hediye olarak mail göndereceğim. Chalkboard örneklerini görmek için lütfen tıklayınız.

Unutmadan söyleyeyim 🙂 Cake-popların altında yer alan stand bir lego kutusunun kapağına aittir. Evinizdeki her şeyi sizler de değerlendirerek farklı sunumlar oluşturabilirsiniz. Sadece biraz zaman ayırıp, etrafınıza şöyle bir bakın ve neler yapabilirsiniz bir düşünün 🙂

Batman cupcake süslerini cake-pop çubuklarının arasından geçirdim.

Batman Figürleri Fish Dukkan tarafından ayrı ayrı kesilip flama haline getirilmiş. Çok kullanışlı bir flama olduğu için partiden sonra oğlumun odasında yerini alacak bir ürün oldu.
Çerçevelerde yer alan tasarımları internetten bularak çerçeveye uygun şekilde baskı alarak yerleştirdim. Vazonun içerisine pipetleri yerleştirerek farklı bir görünüm kazandırmayı tercih ettim.
Son olarak evinin kapılarına sonuna kadar açarak bu daveti gerçekleştiren kardeşim ve eşine çook teşekkür ederim. İyi ki Varsınız 🙂

Parti Süsleri: Fish Organizasyon instagram hesabı: @fishdukkan
Butik Yiyecekler: Tuğçe Butik Tatlar instagram hesabı: @tugcebutiktatlar/
 Kostüm : Zikzag Makasım instagram hesabı: @zikzag_makasim/
 
Runner: Yağmur Stil instagram hesabı: @yagmurstil/
 
Fotoğrafların izinsiz alınması ve kullanılması yasaktır!
Sizlere sevgi dolu, güzel  bir yıl dilerim…

Kıvanç’ın 1. Yaş Doğum Gününe ulaşmak için tıklayınız.

Kıvanç’ın 3. Yaş Doğum Gününe ulaşmak için tıklayınız.

 

 

19 YORUMLAR

  • Safiye hanımcım güzel dileklerinşz ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim çok incesiniz . Beğenmiş olmanıza memnun oldum ☺️ Sevgiler ❤️