Gelinlik Çeşitleri

  Farklı beğeni ve tarzlara uygun Gelinlik Çeşitleri oldukça fazladır. Düğün konseptinize, vücut tipinize hatta burcunuza göre tercih edilebilir. Her sezon yeni tasarımlar vitrinlerde boy gösterse de gelinliklerde uzun kuyruklar, zarif detaylar, kabarık etekler, Fransız danteller her dönemin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alır. Gelinlik Çeşitleri ‘ni 6 Başlıkta sıralayabiliriz.

Hülya Koçyiğit’in torunu Aslışah Alkoçlar 5 Şubat 2021 tarihinde sürpriz bir şekilde Kaan Demirağ ile dünya evine girdi. Aslışah Alkoçlar’ın Gelinliği Özgür Masur tarafından tasarlandı.

Gelinlik Çeşitleri,Gelinlik Modelleri,Gelinlik Fiyatları,Gelinlik Mağzaları,Gelinlik Modeli,Gelinlik Çiçekleri,Gelin Saçları | Neşeli Süs Evim


Gelinlik Çeşitleri

A Kesim Gelinlik Modelleri

En çok tercih edilen modellerin başında A kesim tasarımlar yer alır. Her düğün mekanına ve vücut tipine uyumludur. A Kesim modeller vücudun üst bedenini sarar ve belden aşağıya doğru A harfi şeklinde iner. Kullanımı oldukça rahat olan bu modeller kısa boyluları daha uzun gösterir. Hatta kalça ve basenleri biraz geniş olan gelin adayları için kurtarıcı bile olabilir. Askılı, kuyruklu, truvakar kollu, uzun kollu çeşitleri vardır. Bu modeller için şapel ya da katedral tipi duvaklar tercih edilebilir.

Düz Sade Gelinlik Modelleri

Kabarık olmayan sade modeller düz renkleri ile beyaz bir kuğuyu andıran zarafete sahiptir. Minimalist yaşam tarzını benimseyen gelin adaylarının tercih ettiği bu gelinlik modelleri ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ufak tefek dantel detayları, renkli çiçek buketi, uzun duvak kombinleri ile zarafetinize zarafet katabilirsiniz. Dağınık topuzlar ya da çiçeklerle bezenmiş bir saç modeli bu gelinlik modeli ile mükemmel uyum sağlayacaktır. İnci kolyeler ile zarafetinizi tamamlayabilirsiniz.

Prenses Gelinlik Modelleri

Görkemli bir model olan prenses gelinlik modelleri ihtişamından vazgeçemeyen gelin adaylarının tercihidir. Bu modellerin özelliği bele dikkati çekerek basen bölgelerini kapatmasıdır. Klasik bir tasarım olsa da eskimeyen bir tarzı vardır. Özellikle kuyruklu ve dantelli modeller göz alıcı bir tasarım sunuyor. Kendini prensesler gibi hissetmek isteyenler için ideal bir seçimdir.

Vintage Gelinlik Modelleri

Geçmiş dönem temalarının günümüz tasarımlarında kullanılması ile nostaljik bir esinti sunan vintage modeller farklı bir tarz arayışında olanlar için idealdir. Balon, İspanyol, pelerin kollu modeller, şifon etekli tasarımlar, dantelli kayık yakalı detaylar bu tarzın en beğenilen gelinlik modelleri tasarımları arasında yer alır. Bu modeller ile doğal görünümlü topuzlar ve salaş gelin saçı modelleri hoş bir uyum sağlar.Balo Tipi Gelinlik Modelleri

Estetik ve göz alıcı bir görüntü için balo tipi modeller tercih edilebilir. Etek kısmı kabarık olan bu modeller özellikle armut tipi vücuda sahip kadınlar için uygun kullanımlardır. Düğün mekanı salon olan gelin adayları bu tarz modeller tercih edebilir. Tarzınıza ve düğün konseptinize yakışacak modelleri ensede topuzlar ile tamamlayabilirsiniz.

Balık Gelinlik Modelleri

Deniz kızı modelleri olarak da tanımlanan bu modeller güncel ve modern moda unsurları içeren tasarımlardır. Uzun boylu, zayıf gelin adayları için zarif bir seçim olabilir.

Kaynak: Olagi Casani

 
Düğün Hazırlık Aşamaları İçin TIKLAYINIZ…