Gelin Aksesuarları

Gelin Aksesuarları, Gelin Saç Aksesuarları, Gelin Ayakkabısı, Gelin Duvak Modelleri, Gelin Buketi, Gelin Taç Modelleri | Neşeli Süs Evim

Gelinliğinizi hangi tarzda seçerseniz seçin uyumlu çizgileri ile gelinliğinizi tamamlayacak gelin aksesuarları olmadan düğün alışverişi bitmez. Doğru aksesuar seçimi ile gelinin şıklığını tamamlar. Aksesuar seçerken:

* Gelinlik modelini

* Düğün mekanını

* Düğün konseptini göz önünde bulundurmalısınız. Salon düğünün eldiven kullanımı zarafet oluşturacağı gibi plaj düğününde çiçekli taçlar konseptinize mükemmel uyum sağlar.

Aslışah Alkoçlar 5 Şubat 2021 tarihinde sürpriz bir şekilde Kaan Demirağ ile dünya evine girdi. Aslışah Alkoçlar’ın Gelinliği Özgür Masur tarafından tasarlandı.

En Önemli Gelin Aksesuarı: Duvak

Gelinlerin olmazsa olmazı duvak seçimlerinde gelinlik modeli ve düğün mekanı çok önemlidir. Gelinliğin kumaşı ile duvağın kumaşının uyumlu olması da şık bir bütünlük sağlar. İşlemeli gelinlik modellerinde sade bir duvak hoş bir seçim olabilir. Sadece gelinlikteki işlemelerden duvakta detay olarak kullanılabilir. Gelinliğiniz sade ise uzun ve gösterişli bir duvakla desteklenebilir. Kuş kafesi, yüzü örten, dirsek boyu, parmak ucu, İspanyol dantel, vals, şapel gibi çok farklı duvak seçenekleri bulunuyor.

Gelinliğe Zarif Bir Duruş Kazandıran Aksesuarlar; Gelin Ayakkabıları

Ayakkabı seçimlerinde tasarımı kadar rahatlığına da çok dikkat etmelisiniz. Topuk boyunun çok yüksek seçilmesi önerilmez. Uzun süre ayakta kalacağınız için rahat kullanabileceğiniz bir model olmalıdır. Topuklu ayakkabılardan vazgeçemeyenler için yedek ayakkabı almaları önerilir. Gelinlik kumaşı ile ayakkabı yaptırılabilir. Gelinlik modeli sade ise gösterişli bir ayakkabı uyumlu olmaz. Çiçek, fiyonk detayları ile süslenen ayakkabılarda zarafetinizi tamamlayacak modeller olabilir.

Gelin Adaylarının Vazgeçemediği Aksesuar; Gelin Tacı

Saç şeklinin belirgin kullanılmasında ve duvağın daha iyi tutmasını sağlamak için kullanılan gelin taçları gelinliğin tarzına ve saç modeline göre tercih edilebilir. Düğün konseptine göre taç kullanımı belirlenebilir. Kır düğünlerinde taç kullanımı önerilmez. Salon düğünlerinde ise taç kullanımı şık ve asil bir hava katabilir. Topuzlarda, alında kullanılan modeller tercih edilerek hoş bir uyum sağlamak mümkündür.

Gelini Tamamlayan Aksesuar: Gelin Buketi

Gelin buketi gelinin en güzel aksesuarıdır. Sade bir gelinlik koyu renkli ya da pastel tonların ağırlıklı olduğu bir gelin buketi ile hareketlendirilebilir. Kalıcı olması için genelde yapma çiçekler tercih edilir. Gelin buketi modeli seçerken gelinliğin tarzı, boyunuz, saç modeliniz etkili olacaktır. Seçilen modele göre buket farklı şekillerde taşınabilir. Ancak genel olarak gelin buketini taşırken doğal ve yumuşak bir şeklide gelinliğin üzerine örtemeden taşınması önemlidir.

Kaynak: Pinterest


Gelin Saç Modelleri İçin TIKLAYINIZ…


Gelinlik Çeşitleri İçin TIKLAYINIZ…