Eviniz İçin Orijinal Aydınlatma Fikirleri

Eviniz İçin Orijinal Aydınlatma Fikirleri,aydınlatma,aydınlatma modelleri aydınlatma ürünler,aydınlatma araçları

Güneş her ne kadar doğal ışık olsa da, evlerde akşam vakitlerinde herkes yapay aydınlatma ürünlerini kullanıyor. Gerek tasarım konusunda yaşanan gelişmeler, gerek insanların bu alanda çok daha bilinçli bir hale gelmesi ile beraber, insanlar artık evlerinde kimi zaman iç mimarlardan yardım alarak çok özel aydınlatma üniteleri kullanıyor. İyi bir aydınlatmanın hem evin dekorasyonu güçlendirdiğini, hem de konforlu bir yaşam alanı sunduğunu da yazının başında ifade etmek gerekir. Son yıllarda öylesine güzel aydınlatma üniteleri var ki, kimi zaman hangisini alacağı konusunda insan kararsız kalabiliyor. Bu yazıda biraz daha kuralların dışına çıkarak, özel tasarımcıların elinden çıkan, butik Eviniz İçin Orijinal Aydınlatma Fikirleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Eviniz İçin Orijinal Aydınlatma Fikirleri,aydınlatma,aydınlatma modelleri aydınlatma ürünler,aydınlatma araçları

Sıra dışı Ev İçi Aydınlatma Önerileri

Eğer siz de orijinal aydınlatma ürünleri arıyorsanız işte o ürünler. Siz de yabancı dekorasyon dergilerine baktığınızda benzerlerini göreceksiniz.

  • Tavana monte edilen gökte olan yıldızlar gibi duran ve beyaz soft ışık yayan aydınlatma üniteleri
  • Ağaç biçimde olan evlerde köşelere konabilecek olan özel tasarım gövdesi ahşap olan ürünler
  • Duvarın belli bölümlerine monte edilen aydınlatma üniteleri.
  • Uzaktan kumandalı olarak çalışan, aşama aşama yanan, kimi zaman farklı renklerde yanan aydınlatma sistemleri
  • Tavandan aşağı doğru avize biçimde yayılan küçük kristal taşlar ile yapılan özel tasarım ürünler
  • Geri dönüştürülmüş malzemeden yapılanlar
  • Özellikle mutfak masalarının üst kısmı özel tasarım su taneleri gibi masaya doğru ince hatlar ile inenler
  • Tablo görünümünde olanlar
  • Heykel görünümünde olanlar ilk anda söylenebilecek modellerdir.

Evde Aydınlatma Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda verilen tüm bu bilgilerden sonra evde aydınlatma yaparken ne tür aydınlatma olursa olsun bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bunlar iç mimarların temel öngörüleridir. O yüzden bunlara dikkat ederek aydınlatma yapılması, hem kişilerin göz sağlığı, hem de evin genel dekorasyonu ve uyumu açısından oldukça önemlidir.

Eviniz İçin Orijinal Aydınlatma Fikirleri

Bunlara Dikkat!

Evde aydınlatma yaparken dikkat edilmesi gereken en temel husus  aydınlatma ünitesinin kullanıldığı alanın ışık alıp almadığıdır. Her ne kadar gündüz kullanılmasa da burada kullanılan aydınlatma ünitesinin konulacağı yer eve giren ışığı kesmemelidir. Hiç ışık almayan bir alan ise o zaman aydınlatma ünitesi, ona göre seçilmelidir.

Bir diğer önemli olan husus hangi alanda aydınlatma ünitesi kullanıldığıdır. Burada da kullanılan aydınlatma ünitesinde kullanılan ışığın renk seçimleri son derece önemlidir.

Ayrıca küçük olan alanlarda olabildiğince duvara monte, gömme olan aydınlatma üniteleri tercih edilmeli ve alan kazanılmaya çalışılmalıdır.

Yine enerji tasarruflu olan LED CFL türünde aydınlatma üniteleri tercih edilmelidir.

Seçilen ürün, kullanılan alanın dekorasyonu ile uyumlu olmalıdır. Ortaya zıt bir görünüm çıkmamalı, kullanılan aydınlatma dekorasyonun albenisini artırmalıdır.

Kaynak: Pinterest


Ev Dekorasyon Fikirleri İçin TIKLAYINIZ…