Duvar Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon olgusu bugün işin içine iç mimarların ve dekoratörlerin de girdiği son derece özel uzmanlık isteyen bir alandır. Bugün dünyada gelinen nokta itibarı ile tam anlamı ile bir sanat olduğunu  Her mekanın, her alanın kendince bir dekorasyonu vardır. Burada dekorasyon nerede yapılırsa yapılsın önemli olan genel anlamda bulunulan alanda uyumun tam anlamı ile sağlanması, ortaya kitsch olmayan, hatta bir ruhu olan mekanların çıkmasıdır.

Dekorasyon olgusu kendi içinde alt başlıklara ayrılır. Bunlardan bir tanesi de duvar dekorasyonu türüdür. Bu yazıda da sizlere duvar dekorasyon fikirleri verilecektir.

Tablolar İle Kaplı Bir Duvar Dekorasyonu

Sanattan hoşlananların, sanatla içiçe olanların tercih edeceği duvar dekorasyonu mutlaka bir duvarın boydan boya tablolar ile kaplı olması biçimindedir. Her ne kadar yanyana tablo takmak basit gibi görünse de seçilen tabloların piyasada satılan ucuz tablolar olması son derece önemlidir. Aynı şekilde yine seçilen tabolar arasında mutlaka bir uyum yakalanması gerekir. Benzer boyutta olan tablolar yanyana olmalıdır. Aynı şekilde tabloların çerçevelerine de son derece dikkat edilmesi gerekir.Aynalar İle Ortamlara Derinlik Katmak

Gelelim bir diğer dekorasyon fikrine. Aynalar ile duvar dekorasyonu yapılması son derece sıradışı olacaktır. Burada da insanların karşısına 2 seçenek çıkar. Bunlardan ilki bir duvarın boydan boya büyük bir ayna ile kaplanmasıdır. Bu tür bir dekorasyon, alana çok ciddi derinlik katacaktır. Bir diğer seçenek için uzunlamasına yan yana aynaların beraber kullanılmalısıdır. Sağa ve sola konan aynaların arasına yerleşitirilecek boylu boyuna bir resim ise bulunulan alanın son derece sıradışı görünmesini sağlayabilir.

Kitaplıklar ile Duvar Dekorasyonu

Kitaplıklar, geçmişten günümüze evlerin olmazsa olmaz olan ürünleri arasındadır. Burada olan duvar dekorasyonunda kullanılacak olan kitaplıklar ise biraz daha diğerlerinden farklıdır. Küçük pratik duvarın değişik yerlerine monte edilen kitaplıklar ortama bambaşka bir hava katacaktır. Bu tarz minimal kitaplıkların üzerine kitap konulabildiği gibi çiçekler de yerleştirilebilir. Bir grup kitaplıkta kitap, diğer grupta çiçek olabilir. Burada olabildiğince masif, ahşap gibi malzemelerden yapılan kitaplıklar tercih edilmelidir.

Monochrome Duvar Kağıtları ile Duvar Dekorasyonu

Evin tüm duvarları aynı renk olacak diye bir kural yok. Bunun için bir duvarı başka bir renk, bir duvarı başka bir renk duvar kağıdı ile kaplayarak özel bir görünüm elde edilebilir. Örneğin; büyük bir salon ise salonun bir yerinde çalışma masası varsa o bölüm başka bir renk, salonun diğer kalan kısımları başka bir renk olabilir.
 

Kendi Evimde Kullandığım Duvar Dekorasyonları

Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

Yatak Odası Duvar Dekorasyonu

Antre Duvar Dekorasyonu

Salon Duvar Dekorasyonu

En Güzel Ev Yenileme Projeleri İçin TIKLAYINIZ…