Çiftlerin Hayalini Kurduğu Romantik Avrupa Turu Rotaları

Sevdiği ile romantik bir tatil yapmak isteyenlerin ilk adresi kesinlikle Avrupa ülkeleri olmakta. Aşıklar şehri Paris’ten Prag’a, Amsterdam’dan Venedik’e kadar dört bir yanı romantizm kokan eşsiz lokasyonları keşfederken tatiliniz hiç bitmesin isteyeceksiniz. Özellikle balayı çiftlerinin hayalini kurduğu romantik Avrupa turu için farklı öneriler arıyorsanız doğru adrestesiniz! İşte Avrupa’nın en romantik şehirleri!

Holanda, Amsterdam

Avrupa’nın neredeyse hiçbir şehri, Hollanda’nın başkenti kadar romantik olamaz. Amsterdam özellikle son yıllarda genç çiftler arasında oldukça revaçta. Dört bir yanı romantizm kokan şehirde bir tekne ev  kiralayabilir ve kanalların kendi özgünlüğüne dalarak anın tadını çıkarabilirsiniz. Vondelpark’a giderek bisiklete binebilir, yürüyüş yapabilir, bolca fotoğraf çekebilir ya da çimlere uzanarak hayallere dalabilirsiniz.

Fransa, Paris

Avrupa’nın en romantik şehirlerinden bahsedilen böyle bir listeye aşkın şehri olmadan devam edilemez. Amsterdam’dan sonra aşıklar şehri Paris, sevdiğiniz ile birlikte ziyaret edebileceğiniz rakipsiz yerlerden biridir. İhtişamı ile büyüleyen ve şehrin simgesi olan Eyfel Kulesi’nin altında şampanyanızı yumdumlarken ünlü Fransız peynirlerinin tadına bakabilirsiniz. Sadece Eyfel Kulesi değil, Paris’in her köşesi buram buram aşk kokmakta!

İtalya, Venedik

Avrupa’nın romantik şehirlerinden bahseden hiçbir liste, Venedik’ten söz edilmeden bitirilemez. Son dönemlerde turist kafilelerinin akınına uğrasa da Venedik hala çiftlerin favori destinasyonları arasında. Tarihi sokaklarında el ele dolaşmak veya kentin meşhur kanallarında bir gondol sefasına çıkmak sevdiğinizle yapabileceğiniz en romantik aktivitelerden.

Avusturya, Viyana

Avusturya’nın başkenti olan Viyana her zaman cazibesini koruyan eşsiz bir şehirdir. İmparatorluk mimarisi ile hayran bırakan şehir; sokaklarında dolaşan at arabaları ile sizleri başka bir zamanda gibi hissettirecek. Kulakların pasını silecek operada geceleri ve ihtişamlı kraliyet konutlarına yapabileceğiniz günlük geziler gibi onlarca farklı seçenek sunan şehir, çiftlerin gözde lokasyonları arasında.Macaristan, Budapeşte

Budapeşte, Avrupa’nın en özel şehirlerinden biri. Gün geçtikçe popülaritesi artan şehir balayı çiftlerinin de sıkça tercih ettiği lokasyonlar arasında. Avrupa’nın en romantik şehirlerden biri olan Budapeşte’ye gittiğinizde Kahramanlar Meydanı’nda bisiklete binebilir veya sevdiğiniz kişi ile Andrássy út Caddesi’nde el ele romantik bir yürüyüş yapabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Tuna Nehri’nin ortasında tüm güzelliği ile duran Margaret Adası’na giderek yemyeşil doğanın huzur dolu sesine kulak verebilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti, Prag

Prag; Avrupa’nın en değerli ve gözde şehirlerinden. “Altın Şehir” olarak da adlandırılan eşsiz şehir günümüze kadar korunmuş tarihi yapıları ile göz kamaştırmakta. Dünyanın dört bir yanından gelen turistlerle oldukça hareketli ve kalabalık olan şehir cazibesi ile herkesi büyülemekte. Avrupa’nın en romantik üç şehrinden biri olan Prag’da; karışık şarap ve özellikle Noel cazibesinin tadını çıkarmanızı öneririz. Dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi’ne çıkarak sevgiliniz ile göz kamaştıran Vltava Nehri’nin etkileyici manzarasını seyre dalmanızı da mutlaka tavsiye ederiz.