Çağla Şikel’in Yeni Mutfağı

Çağla Şikel’in Yeni Mutfağı, Ünlülerin Evi, Çağla Şikel'in Evi, Çağla Şikel ile Mutfak Turu, Mutfak Fikirleri

Çağla Şikel’in Yeni Mutfağı

Türkiye’nin en tanınan isimlerinden biri olan ve yaptığı programlarla adından söz ettiren Çağla Şikel son zamanlarda mutfak dekorasyonu ile oldukça merak ediliyor. Evinde yaptırdığı yeni mutfak dekorasyonu bugün birçok takipçisi tarafından çok fazla merak ediliyor. Son derece modern ve şık bir mutfak dekorasyonu ile evini daha yaşanır bir hale getiren Çağla Şikel, mutfağını gerçek bir yaşam alanına dönüştürmüş görünüyor.

Çağla Şikel’in yeni mutfağı hem son derece işlevsel hem de oldukça modern bir kullanım sunuyor. Dışarıya açılan mutfak şekli ile göz alan bir dekorasyon ortaya çıkarılmış. Çok çağdaş bir mutfak dekoru yaratan Çağla Şikel mutfağında renklerden aksesuara kadar çok büyük bir titizlik göstermiş ve aradığı şık dizaynı yakalamayı başarmış.

Çağla Şikel’in Mutfak Renkleri

Çağla Şikel’in mutfak dekorasyonu konusunda en çok dikkati çeken nokta mutfak ortamında kullanılan renklerin uyumu oluyor. Son derece başarılı bir renk uyumu kullanılması mutfağın çok daha ferah görünmesini sağlamış. Mutfakta bej ve bebek mavisi tonlarına ağırlık verilse de ocak seçiminde çok farklı bir seçim yapılmış. Mutfak dolapları bebek mavisi tonlarında ve duvarlarda ise bej kendinden desenli duvar kağıtları hâkim. Bu renklerin uyumunun yanı sıra ocak siyah ve gold renklerde tercih edilerek mutfak daha hareketli bir hale getirilmiş.

Çağla Şikel takipçilerinden mutfak dekorasyonu konusunda tam not almayı da başardı. Kalite, modernize ve fonksiyonelliğin buluştuğu ortamda hem yaşanabilir hem de rahatlıkla yemek yapılabilir. Mutfak ince uzun bir forma sahip olduğundan bir kısmı yemek masası ve sandalyeler ile misafir ağırlamaya uygun bir hale getirilmiş. Bahçeye açılan taraf ise mutfak dolapları, ocak ve ortada ki ada ile yemek yapılan bir alan olarak kullanılmıştır.

Çağla Şikel Mutfağının Aksesuarları

Çağla Şikel mutfağı yalnızca renkleri ve modern dolapları ile değil aynı zamanda mutfakta kullanılan aksesuarlarla da çok fazla konuşuluyor. Mutfakta tabak ve bardak gibi genel kullanım malzemeler dışında çeşitli biblolar da yer alıyor. Özellikle camlı raflarda kullanılan biblolar çok profesyonel bir şekilde kombinlenerek mutfağa farklı bir hava veriyor.

Bunların yanında mutfakta waffle makinesi ve çeşitli hamur kesme aparatlarından da geniş ölçüde yararlanıyor. Son derece işlevsel bir mutfak dekorasyonu yaratan ünlü isim aynı zamanda modern bir görünüm de yaratmayı başarmış. Hem çok kullanışlı hem de son derece şık bir mutfak dekorunu takipçileri ile paylaşarak onların da bu fikirlerden yararlanmasına yardımcı oluyor.

Modern Mutfak İçin İpuçları İçin TIKLAYINIZ…