Bebek Odası Düzeni

Bebek Odası Düzeni,Bebek Dolabı Nasıl Düzenlenmeli?,Bebek Çekmecesi Nasıl Düzenlenir?,Bebek Odası Yerleşimi | Neşeli Süs Evim

Bebek odası düzeni konusunda titiz davranmak bebeğinizin konforu açısından son derece önemlidir. Bebeklerin hem huzurlu vakit geçirebilmeleri hem de hareketlenmeye başladıklarında güvenlik açısından risk altında olmamaları sizin hazırlayacağınız düzene bağlı. Anne ve babaların işini kolaylaştıracak aynı zamanda bebeğin de rahat edeceği şekilde bir düzen kurmak son derece önemli bir konudur. Bebeğinizin huzurla odasında vakit geçirebilmesi için belirli kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bebeklerinizin odasında düzen oluşturmak için mobilya seçiminden bu mobilyaların konumuna kadar her detayı göz önünde bulundurmak gerekir. Aynı zamanda güvenlik risklerini de tek tek tespit edip bebeğin güvenliğinin sağlanması gerekir. Bebek odasında bulunan dolabın içi de aynı şekilde titiz bir şekilde düzenlenmelidir.Bebek Dolabı Nasıl Düzenlenmeli?

Bebek dolabı düzeni konusunda ebeveynlerin son derece titiz davranması gerekir. Çünkü; bebeğiniz bu dolabı kullanamayacak kadar küçük olacaktır. Dolayısıyla dolabı kendiniz en rahat nasıl kullanacaksanız o şekilde kullanmanız büyük bir önem taşır. Bu dolaplarda elbiseleri renklerine ve türlerine göre sıralı olarak asmak işinizi daha da kolay hale getirir. Bunun yanında dağınıklık olmaması için desenli kumaş kutulardan ve sepetlerden yararlanabilirsiniz.

Askıda ki kıyafetler dışında bebeğin ayakkabıları, bezleri, bakım ürünleri ve çorapları gibi birçok malzemesi olacaktır. Bu nedenle de çekmeceleri bebeğinizin ürünlerine ayrı ayrı tahsis edebilirsiniz. Büyük çekmecelerden birine bebeğinizin bezlerini koyabilirsiniz. Böylece ortada bir bez paketi kalabalığından kurtulabilirsiniz.

Bebeklerin kıyafetlerini yerleştirirken de mevsim şartlarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle dekoratif kutular bebek dolabı düzenleme işinde hayatınızı oldukça kolay bir hale getirecektir.Bebek Odası Mobilya Düzeni

Bebek odası mobilya düzeni son derece önemlidir. Bebeğiniz emeklemeye başlamadan önce mobilyalar bir tehdit oluşturmasa da emekleme ve yürüme dönemlerinde her mobilya ciddi riskler ortaya çıkarabilir. Bu mobilyaların kapaklarının açılması ya da bebeğin üzerine devrilmesi gibi riskler meydana gelir.

Bu nedenle de bebek odasında bulunan tüm mobilyaları yerlerine sabitlemeniz gerekiyor. Özellikle elbise dolabı gibi devrilme riski olanların mutlaka sabitlenmesine dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin odasında ki oyuncaklar için büyük oyuncak kutularından yararlanabilirsiniz. Peluş oyuncaklar için de duvar rafları çok idealdir.

Köşeleri de yine bebek oyuncakları için raf şeklinde değerlendirmeye alabilirsiniz. Bebek odası düzeninde ilk önceliğiniz her zaman için fonksiyonellik ve güvenlik olmalıdır. Böylece bebeklerinizi daha güvenli bir ortamda büyütme şansı elde edebilirsiniz. Bebekleriniz için mutlaka yeterli miktarda hareket alanı da bırakmaya dikkat etmelisiniz.

Görsel Kaynak 1 : https://www.countryliving.com

Kaynak 2: https://www.twotwentyone.net/

2022’de Bebek Bekleyen Ünlüler