6 Başlıkta Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası bir evin en konforlu olması gereken dinlenme alanıdır. Konforlu olması için göze de hitap etmesi gerekir. Bu sebeple yatak odasında doğru bir dekorasyon planlaması yapılmalıdır. Yanlış dekorasyon sizi yorar hatta stresli olmanıza bile sebep olabilir.

Bu yazımızda; dekorekrani.com sitesinde ilgimizi çeken yatak odası dekorasyonu yazısını kaynak olarak kullanıp size fikirler sunacağız.

6 Başlıkta Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyonda; odanın büyüklüğü, ne kadar ışık aldığı, mobilyaların ve aksesuarların renkleri, duvarların, perdelerin ve halıların uyumu gibi pek çok şey göz önünde bulundurulmalıdır.

Yatak odası dekorasyonu için önem vermeniz gereken bazı noktalar mevcuttur.

Bu önemli detaylar şöyle sıralanabilir;

  1. Ahşap ürünler kullanmak
  2. Renk uyumu
  3. Toprak tonları
  4. Aydınlatma
  5. Aksesuarlar
  6. Duvarların ön plana çıkarılmasıAhşap Mobilyalar

Ahşap mobilyalar ya da ahşap ürünler daha doğal göründüklerinden dolayı sakinleştirici bir etkiye sahiptirler. Ayrıca kişiye huzur verirler ve stresi azaltmak için de yardımcı olurlar. Ahşap mobilyalar yatak odanız için çok doğru bir seçimdir. Ancak sürekli koyu renkler kullanmamalısınız. Açık ve koyu tonları birlikte dekore etmelisiniz.

Renk Uyumu

Renk uyumu her odanın dekorasyonu için önemlidir. Sürekli koyu ya da açık renkleri kullanmak olmaz. Birbirine uyumlu renkleri kullanmalısınız. Örneğin; siyah ve beyaz, ahşap tonları ve krem, kahverengi ve turkuaz gibi daha farklı renkler de tercih edebilirsiniz.

Toprak Tonları

Yatak odanızda en açık toprak tonları da sakinleştirici bir etki yaratacaktır. Renkli bir duvar istiyorsanız, açık bir toprak tonuyla tek bir rengi kombin edebilirsiniz. Örneğin; tek bir duvar, şarabi, somon ya da ırmak yeşili gibi renkler olabilir.

Aydınlatma

Sıra dışı bir dekorasyon için ana aydınlatmanın yanında daha farklı aydınlatmalar da kullanabilirsiniz. Bu aydınlatmalar, lambader, abajur, led ya da spot aydınlatmalar olabilir. Aydınlatma, dekorasyonunuzu daha özgün gösterecektir.

Aksesuarlar

Ufak aksesuarlar dekorasyonunuzu ön plana çıkarabilir. Bu aksesuarlar; küçük biblolar, vazo ya da sıra dışı duvar saatleri olabilir. Dilerseniz ayna da kullanabilirsiniz. Odanızın boyutuna göre aksesuar kullanmalısınız.

Duvarlar

Duvarlarınız için duvar kağıdı yerine, duvar paneli ya da doğal taş döşemelerini kullanabilirsiniz, farklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Daha fazla yatak odası dekorasyonu fikirleri için dekorekrani.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://dekorekrani.com/yatak-odasi-dekorasyonu-nasil-olmalidir/Küçük Alanları Değerlendirme Fikirleri İçin TIKLAYINIZ…