Yüz Yogasının Faydaları

Cilt hem zamana hem de çevresel faktörlere karşı yorgunluk belirtisi gösterebilir. Belli bir zaman geçtikten sonra özellikle yüz bölgesinde yaşlanma belirtileri kendini göstermeye başlar. Böyle zamanlarda birtakım sıkılaşma egzersizleri yaparak yaşlanma belirtilerini geciktirme şansı bulabilirsiniz. Bu egzersizler arasında yüz yogası son derece işlevsel uygulamalardır.

Birçok kişi için Yüz Yogası Nedir? Yüz Yogasının Faydaları oldukça merak edilmektedir. Kadınlar ve erkekler zamana meydan okuyan bir cilde kavuşabilmek için yüz yogası egzersizlerinden yararlanmalıdır. Bu egzersizler hem cildin daha canlı görünmesini sağlar hem de sıkılaşmasına yardımcı olur. Yüz yogası günümüzde oldukça popüler hale gelen uygulamalar arasında bulunuyor.

 

Yüz Yogasının Faydaları Nelerdir?

Yüz yogası faydaları oldukça fazladır ve herkesin mutlaka bu egzersiz hareketlerini düzenli olarak gerçekleştirmesi gereklidir. Bu egzersiz hareketlerin faydalarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Yüz yogası yüz bölgesinde bulunan gerginliği azaltır ve rahatlamasına yardımcı olur.
 • Bu yoga uygulaması sırasında ki hareketler lenfatik sistemin harekete geçmesine destek verir. Bu da cildin sıkılaşmasını sağlar.
 • Göz altında bulunan mor halkalar azalır.
 • Göz ve çevresinde ki şişkinlikler azalır.
 • Yüz kaslarının forma girmesine yardımcı olur.
 • Gıdı oluşumunu azaltır. Yüzde ödem oluşumunu engeller.
 • Cildin hem genç hem de daha parlak görünmesine yardımcı olur.

Evde de rahatlıkla uygulanabilecek olan yüz yogası her cilt tipine rahatlıkla uygulanabilecek egzersizlerdir. Bu egzersiz hareketleri sayesinde yaşlanma belirtileriniz en aza iner. Aynı zamanda baş ağrısı ve göz yorgunluğu gibi sorunların kısa sürede geçmesini sağlar. Yüz bölgesinin her alanı için farklı bir egzersiz türü bulunmaktadır.

Yüz Yogası Hangi Bölgeler İçin Yapılır?

Yüz yogası hangi bölgeler için yapılır sorusuna yüzün her bölgesi şeklinde yanıt verilebilmektedir. Çünkü; hem zamanın ilerlemesi hem de çevresel faktörler insanı etkilemektedir. Böyle durumlarda da yüzün tüm bölgelerinin yaşlanması sorunu ortaya çıkıyor. Yüz bölgesinde en çok yaşlanma belirtisi gösteren kısımlar arasında göz ve çevresi, dudak kenarları, gözaltı kısımları, gıdık bölümü, yanaklar sayılabilir. Yüz yogasının uygulandığı bölümler şunlardır:

 • Gülme sonrasında ağız ve çevresinde oluşan çizgilerin giderilmesi
 • Dudakların kenarında oluşan yaşlanma belirtilerinin giderilmesi
 • Boyun bölgesini gerginleştirmek
 • Göz ve çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi
 • Gıdık bölgesinin yok edilmesi

Gibi alanlarda uygulama yapılmaktadır. Aynı zamanda kaşları kaldırmak, alında ki çizgileri yok etmek ve göz çevresini gergin hale getirmek için de yüz yogasından faydalanılmaktadır. Yüz yogası hareketleri son derece kolay olup evde gün içerisinde periyodik olarak yapılabilmektedir.

Sizlere önerebileceğiniz Zeynep Şensoy’un youtube videolarını izleyerek kendinize bir rutin oluşturabilir, kendinize vakit ayırmanın ve yatırım yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Eskişehir’de İpek Kirpik Uygulamasında Yüksek Kalite İçin TIKLAYINIZ…