Ücretsiz 0-36 Aylık Çocuklar İçin Etkinlik Kitabı

Bebeğin dokunarak, hissederek ve deneyerek nesneleri algılama, tanıma,  nesnelerle ilgili neden-sonuç ilişkileri kurma gibi becerileri gelişir ve bebek hayata hazırlanır. Yaptığı davranışların sonuçlarını görüp mutlu oldukça keşfetmek için daha çok heveslenir, deneme yanılma yoluyla ve uygun eğitimsel fırsatlarla deneyimlerini artırır. Erken dönemlerden itibaren destekleyici ortamlar hazırlamak ve bebeklerin gelişimlerini takip etmek önemlidir.

Okul Öncesi Etkinlik Fikirleri için TIKLAYINIZ…

0-3 yaş arasında yürüme, konuşma, iletişim kurma, düşünme, akıl yürütme ve sorun çözme gibi birçok beceri kazanılır. Bu beceriler, çocukluk döneminde kazandırılmaz ise bu becerilerin sonraki dönemlerde kazandırılması zor olabilir.  O yüzden siz annelere çok iş düşmektedir. Yavrularınızla birlikte yapacağınız etkinlikler onların her türlü gelişimine katkı sağlayacaktır.
Bugün, sizlere yol gösterecek Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ücretsiz etkinlik kitabını önermek için sizlerleyim. Bu kitaptaki etkinlik önerilerinden de yola çıkarak kendi etkinliklerinizi  de üretebilirsiniz.
Tek yapmanız gereken: Adobe Reader’ı cihazınıza yükledikten sonra aşağıdaki linki tıklamanız olacaktır.

http://tegm.meb.gov.tr/dosya/okuloncesi/0-36etkinlikkitabi.pdf 

 
 
İyi eğlenceler…

13 YORUMLAR