Sonbahar Çiçekleri

Yapraklar iyiden iyiye sararacak, soğuk hava daha çok hissettirecek kendini. Çoğu zaman güneşin sıcağına hasret kalacağız. Yağmurun ardından açılan bir güneş eminim hepimizin yüzünü güldürecek.

Dört mevsim bahçesinde aynı tadı, aynı huzuru, aynı mutluluğu arayanlardansanız sonbahar mevsiminin yaşandığı bu günlerde bahçelerimizi ve balkonlarımızı renklendirecek bu sonbahar çiçeklerini siz de çok seveceksiniz.

.
KASIMPATI 
 
Adını Kasım ayından alan Kasımpatı iri, katmerli çiçekleriyle hem bahçenize hem de balkonunuzdaki saksılara çok yakışacak.
 
Bol güneşli ve rüzgar almayan yerlerden, serin havadan hoşlanan kasımpatı aynı zamanda aydınlık ortamları çok sever. Bitkinin bol çiçek açması için Mayıs ayında budanması gerekmektedir. Sonbaharda açan çiçekleri solduktan sonra zaman kaybetmeden kesin. Böylece yeni çiçeklere fırsat tanımış olursunuz.
KIŞ ORTANCASI
 
Yaz boyu pembe, mavi ponponları andıran ortancalara doyamadıysanız, bahçenizi kış ortancasıyla tanıştırmaya ne dersiniz? Eminim o da kalbinizi fethedecek.
 
Kasım sonu, şubat ayları arasında çiçeklenir. Salata ya da ıspanak yaprakları gibi yuvarlak uçlu, yaklaşık 35-40cm büyüyebilen her daim yeşil ve dekoratif bir bitkidir. Dona karşı dayanıklıdır.Kış ya da ilkbahar başlarında beyaz, pembe, ya da kırmızı renkli çiçekler açar.

 Sevgiler…

5 YORUMLAR