Sizden Gelenler: Fil Temalı Parti Konsepti

Merhabalar,
Parti sahibesi, güzel yürekli takipçim Gözde hanım fotoğrafları bloğumda paylaşmak isteyince ben de annelerin aklındaki sorular netlik kazansın düşüncesiyle kendisine röportaj teklifi sundum. Gözde hanım da beni kırmayarak tüm inceliği ve ayrıntısıyla sorularımı içtenlikle cevapladı. Gözde hanıma öncelikle kocaman teşekkürler.
  • Parti Temasına  nasıl karar verdiniz?
* Sizin blogunuzu uzun zamandır severek takip ediyorum. Modern ve şık bir tema arıyordum fil temanızı gördüğüm anda “İşte bu!” dedim ?
 
  • Bloğumda yayınladığım ücretsiz Fil Temalı parti setini kullanarak parti konseptinizi oluşturdunuz; Hazırlık aşamasını bize anlatır mısınız?
*Görsellerin boşluk olan kısımlarına kişisel bilgileri yazdıktan sonra bilgisayarda World dosyasında ölçülerini ayarlayarak farklı kaydet seçeneğinden PDF’yi seçerek kaydettim. Bu sayede matbaaya gittiğimde onlara sadece hazır olan görselin çıktısını almak kalıyor.
 
  • Blogumdan faydalanarak kullandığınız Parti süsleri size ne kadara mal oldu? Hangi Parti süslerini kullanmayı tercih ettiniz?
*Ben etiket ve kitap ayracı çıktılarını A4 boyutunda bütün olarak aldım ve evde kendim kestim ? Bu sayede maliyeti en aza indirgemiş oldum ?
* 70✖️100 afiş
* 12 adet kitap ayracı
* 12 adet su şişesi etiketi
* 10 adet popcorn etiketi
* 32 adet bardak etiketi
* 32 adet tabak etiketi
* 6 adet büyük kürdan etiketi
* 24 adet minik kürdan etiketi 
* 24 adet cupcake etiketi
 
İçin matbaaya toplam 70 TL ödedim. Tabii dediğim gibi bunlar sadece baskı için ödediğim ücret. Siz hazır kesilmiş isterseniz mutlaka bu fiyat yükselecektir.
* Bu baskı ücretine ek olarak, 12 adet küçük şişe suyu, tabak, bardak, popcorn kutusu, cupcake kabı, kitap ayracı için püskül, jelatin ve kurdela aldım.
  • Parti süslerini kaç günde hazırladınız?
* 3 akşam sürdü hazırlamak
*  Malum anne olunca böyle işleri yaparken önce çocuğu uyutmak gerekiyor 🙂
 
  • Parti süslerini hazırlayacak annelere tavsiyeleriniz nedir?
* Benim en büyük şansım böyle muhteşem fikirleri barındıran bir blog ve tabii ki bu fikirlerin sahibi blogger ile yolumun kesişmesiydi. Düşünsenize aslında hiç görmediğiniz biri sizin en özel en anlamlı günlerinizden birine çok önemli dokunuşlar yapıyor size fikirler veriyor önerilerde bulunuyor ve bunlar için sizden hiçbir karşılık talep etmiyor.
 
* Günümüzde çeşitli sosyal medya hesaplarında bize bu hizmetleri sunan sayfalar var aslında. Bende 2 sene bu şekilde partimi tasarımcılara yaptırmıştım. Ama takdir edersiniz ki maddi olarak arada uçurumlar var. 3 sene önce sadece afiş, bir yaş hatıra panosu ve tabak bardak etiketine 150 liradan fazla ödemiştik. Şimdi sorsanız çok daha yüksektir fiyatlar muhtemelen.
 
* Bütün bunların ötesinde maddi boyutu bir yana ben manevi olarak bunları tek tek kendi ellerimle hazırlamaktan ayrıca hoşlanıyorum. İnsanın kendi canının parçasına, kendi el emeğiyle hazırladığı ürünler daha bir kıymetli oluyor bana göre ??
 
* Hem seneler sonra büyüdüğünde göğsümüz kabara kabara “ bu doğum gününü ben kendi ellerimle sana hazırladım” deme fırsatını da bize sunuyor 🙂
* Ve son olarak, bana bu imkanı sağlayan, bize bu muhteşem fikirleri veren Meltem hanımcığıma çok teşekkür ederim. Bir insanı hiç görmeden yüreğinin güzelliğini görerek sevilebileceğini öğretti bana kendisi çünkü?
Güzel düşünceleriniz için size tekrar çok teşekkürler Gözde hanımcığım.
Sizler de bloğumda parti fotoğraflarınızı yayınlamak ve başka annelere ilham vermek isterseniz neselisusevim@gmail.com adresinden bana ulaşabilirsiniz.
 
Sevgiler…

 

Ücretsiz Fil Temalı Parti Setine ulaşmak için tıklayınız.

 

Pembe Fil Temalı Ücretsiz Davetiye ve Anı Kartları ulaşmak için tıklayınız.

 

  •