Şık ve Modern Antre Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonu yaparken genelde antreler fazlası ile ihmal edilir. Ancak bir evi ev gibi gösteren ya da mekânın göz alıcılığını en çok vurgulayan alanlardan biridir. Ev giriş antre dekoru evinize gelen kişilerin ilk olarak gördükleri yerdir. Bu nedenle de onları etkileyici bir girişle karşılamak evinizin diğer alanlarda ki dekorunun da rahatlıkla fark edilmesini sağlar. Stil sahibi ev sahipleri için evlerin antreleri de en az yaşam alanları kadar önemlidir. Bir yatak odası ya da salon ortamlarına gösterdikleri ihtimamı evlerinin girişlerine de gösterirler.

 

Etkileyici bir antre dekoru hazırlamak isterseniz ufak dokunuşlar gerçekleştirmeniz yeterli olmaktadır. Ancak bu süreçte önemli olan konu antrenin dar ya da geniş olma durumudur. Geniş antre dekoru kişileri hiçbir zaman zorlamaz. İstenildiği gibi bu alanlar dizayn edilebilir. Fakat bu durum dar mekânlarda biraz daha zorlayıcı olabilmektedir. Fakat dar antre dekoru için de çeşitli fikirlerden yararlanabilirsiniz.

Kullanışlı ve Modern Antre Dekoru

Antre bölümlerini dekore ederken farklı fikirleri kullanabilirsiniz. Modern antre dekoru her ne kadar arzu ettiğiniz bir görünüm olsa da bunu yaparken işlevsellikten de vazgeçmemelisiniz. Boş alanları çok rahat bir şekilde depolama alanları olarak kullanabilirsiniz. Geniş bir antreniz var ise buraya gömme dolaplar ve çekmeceler yaptırabilirsiniz. Ev terliklerinizi, paltolarınızı, kullanılmayan mevsimlik ayakkabılarınızı rahatlıkla ortalıktan kaldırabilirsiniz.

Bunların yanında çok fonksiyonlu dolaplar da yaptırabilirsiniz. Bir şifonyer rafı da tercih edilebilir. Dar bir antreniz var ise stilinize hitap eden bir konsol ve duvar rafları şık bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Antrenize Oturma Alanları Ekleyin

Lüks bir antre arayışındaysanız klasik vestiyerlerden vazgeçmeniz gerekiyor. Bunun yerine lüks antre dekoru daha çok tarzınızı yansıtmanıza yardımcı olabilir. Son yıllarda antrelerde oturma alanları son derece ilgi görüyor.

Oturma alanlarının üzerine şık bir askılı ve onun üzerine çeşitli biblolar yerleştirilebilecek olan raf şık duracaktır. Lüks antre dekoru konusunda oturma alanları çok işlevseldir. Hem ayakkabılarınızı giyerken hem de sizi bekleyen birileri olduğunda kapı önünde daha rahat bir bekleme alanı olarak kullanılabilir.

Tarzı Antre İçin Duvarları Boş Bırakmayın

Klasik bir görünümden ziyade ilginç tablolar ve objeler ile duvarları daha da etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Geniş bir antreniz var ise koyu tonlara boyamak ve farklı maske duvar bibloları kullanmak beklediğinizden daha iyi bir etki yaratabilir. Giriş, hol, antre dekorasyonları için fikirler evinizin daha göz alıcı görünmesinde son derece etkilidir.

Ev Dekorasyonunda Yeni Nesil Fikirler İçin TIKLAYINIZ…