Ponpon İle Neler Yapılır ?

Cıvıl cıvıl ya da pastel tonlardaki ponponlarla evinizi neşelendirmeye var mısınız?   Son dönemde ponponlarla yapılan harika tasarımları bugün sizler için seçtim.

Çocuğunuz mu var? Aaa ne güzel! Size hafta sonu etkinliği çıktı o zaman 🙂 Yavrularınızın da ponpon yapmaktan hoşlanacağına eminim . Ponponlar sayesinde renkleri, sayıları da öğrenebilirsiniz. Sayı ve renkleri biliyor dediğinizi duyar gibiyim o zaman İngilizcelerini öğretebilirsiniz. İş birliği yaparak el kaslarının kuvvetlenmesi amacıyla makas ile ipleri kesmesini sağlayabilirsiniz, fikrini sorarak ondan yardım da isteyebilirsiniz… 


Çocuklarınız ile birlikte yapabileceğiniz hem harika bir etkinlik olacak hem de bu etkinlik ile güzel tasarımlar ortaya çıkaracaksınız.


Şimdiden kolay gelsin sizlere 🙂
 
Öncelikle PonPon Nasıl Yapılır?
İnternette araştırırken bir çok teknik ile ponponun yapıldığını gördüm. Tamamen size kalmış. Çatal, karton ya da el yardımıyla yapabilirsiniz. Görsellerin en altına da nasıl yapıldığına dair bir video ekliyorum.
El ile yapıldığında daha kolay olduğunu düşünenlerdenim 🙂
  1. İstediğiniz ebata göre  2-3 ya da 4 parmağınıza ipi sarabilirsiniz.
  2. Ne kadar çok ip sararsanız, ponponunuz o kadar sık ve güzel durur.
  3. Sardıktan sonra tam ortasından sardığınız yün ile ponponu bağlıyorsunuz.
  4. Ponponu sıkıca düğümledikten sonra, birleşik olan kısmı makas yardımıyla kesiyorsunuz.
  5. İstediğiniz boyuta gelene kadar kırpabilirsiniz.
Sizler İçin PonPon Tasarımları İçeren Görsel Şölen hazırladım. Eminim bu tasarımları gördükten sonra hemen evdeki yün ipleri değerlendirip ya da hemen rengarenk yün ipler alarak beğendiğiniz tasarımı yapmaya başlayacaksınız.
Kaynak
@sweet_poom_
Kaynak
https://www.romo.com/

Kaynak

 

Şimdiden Sizlere Kolay Gelsin 🙂

5 YORUMLAR