Makyaj Malzemeleri Düzenleme Önerileri

Herkese Merhaba 🙂 Bugün Neşeli Süs Evim’in konuk yazarıyım.. Ben makyaj, bakım, kozmetik, sağlık gibi konularda yazılar yazan bir bloggerım. Bugün de odamın dekorasyonu hakkında size bilgi vereceğim ve pratik fikirler sunacağım haydi başlayalım :))

İlk olarak size makyaj masamı tanıtmak istiyorum. Evidea.com’dan aldığım bu masayı montalama aşamasını kendimiz yaparak kurduk. Biraz zorlansakta değdiğini düşünüyorum.
Aynanın altındaki çekmeceye sık kullandığım makyaj malzemelerimi koydum. Yandaki iki küçük çekmeceden birine düzleştirici, fön makinesi gibi aletleri koyarken; diğerine ise ayda birkere kullandığım ürünleri yerleştirdim.
 
 Büyük çekmecemin iç düzeni
Çekmece düzenleyicimi A101den 3.90 gibi komik bir rakama aldım 🙂 İlk başta nasıl yerleştireceğimi çözemesemde, daha sonra ürünlerimin boylarına göre yerleştirdim. Gerçekten de toparladı çekmecemi. Peki bu düzenleyicilerden edinemeyenler ne yapabilir ?Tabiki de kaşıklık kullanabilir 🙂 Mutfak malzemelerini odamda düzenleyici olarak kullanmaya bayılıyorum zaten.

Bu şekilde çekmecenize uygun kaşıklığı makyaj masanızdaki çekmecenize yerleştirerek düzen sağlayabilirsiniz. 

Mutfak malzemeleri demişken, Madame Coco’da gezerken makyaj masama uygun şeffaf güzel bir saklama kabı gördüm. Tabi ki bunu fırçalık olarak kullanmak amacıyla hemen satın aldım :)) Fırçalıkların fiyatını göz önüne alırsak, bu şekilde ürünleri değerlendirmek benim daha çok hoşuma gidiyor.
 
Şeffaf saklama kabım
Sadece saklama kaplarını değil, aynı renkli saksıları da fırçalık olarak kullandığımı söyleyebilirim.
Makyaj masamın yakın çekim hali ise bu şekilde.
Şimdi gelelim makyaj depolama ünitesine

Küçük bir organizer almıştım daha önce. Daha sonra yetmemesi sebebiyle altına Eveshop’tan çekmece organizerı 14.99 TL’ye satın aldım. Ve arka tarafta kalan boşluğa da saklama kabından yaptığım fırçalıklarımı yerleştirdim. Kocaman bir makyaj depolama ünitesi yapmış oldum. Yan tarafta duran pembiş fırçalıklarım ise inci kozmetikten. O da aslında çıtçıtlı bir fırça kutusu. Ama ben kapağını ayrı, kendisini ayrı olarak makyaj masamda fırçalık olarak kullandım. 

 
Ve masamın olmazsa olmazı aynam 🙂

Bunu da göz makyajımı yaparken yakından görmek için aldım. Severek kullanıyorum. Gümüş detayının masama uyum sağladığını düşünüyorum. 

Makyaj masamın sol tarafında kalan ayrıntı ise yine evidea.com dan alıp, kendi kurduğum bir duvar rafı. Bunu da makyaj masama bitişik bir şekilde monte ederek, bütün gibi durmasını sağladım.
Üst kısma fotoğraf çerçevelerimi yerleştirirken; alt kısma ise saç köpüklerimi, günlük nemlendiricilerimi, makyaj temizleme suyu gibi bakım ürünlerimi yerleştirdim.  Ve Gratisten aldığım kız şeklindeki kolyeliğimi de buraya koyarak, kolyelerimi de düzenlemiş oldum.
Bakım ürünlerimi düzenlemek için yine mutfak malzemelerinden yardım aldım. Bu bir ekmek sepeti 🙂 
Odamda bulunan giysi dolabımda ki bir bölüme  ise henüz açılmamış ya da kullanmadığım ürünleri ve ojelerimi yerleştirdim. Bunu yaparken de yine ekmek sepeti kullandım.

Ve kalan malzemeleri de yoğurt kovası ve tüylü iplerden yaptığım kutuya doldurdum.
Ojelerimi ise; cd ve simli ipten yapılma; bayanların tespihlik olarak kullandığı bu düzenleyiciye koydum.
İşte benim makyaj malzemelerimi ve odamı düzenlemek için kullandığım yöntemler. Eğer makyaj, bakım, kozmetik gibi konulara ilginiz varsa www.nesinblogu.blogspot.com adresine davetlisiniz.
Ayrıca beni Facebook’tan takip etmek için tıklayınız.  Okuduğunuz için teşekkürler.
 
 Hoşçakalın…

Nesin Blogu 

 

22 YORUMLAR