Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak Dolabı Modelleri,Mutfak Dolap Kulpları,Mutfak Masası,Mutfak Dekorasyon Fikirleri,Mutfak Dolap İçi Düzenleyici | Neşeli Süs Evim

Ev dekorasyonlarında en çok önem verilen alanlardan birisi mutfaklardır. Vaktimizin büyük bir kısmı mutfakta geçmektedir. Mutfaklar dekore edilirken, ayrı bir özen gösterilir ve bu sebeple mutfak dolabı modelleri sürekli değişiklik gösterir.

Trend Mutfak Dolabı Modelleri

Mutfak dolabı modellerinde talep fazlalığından dolayı pazar ve çeşitlilik çok gelişmiştir. Parlak, mat, masif, birçok renk seçeneği mutfak dolabı modelinde kullanılmaktadır. Mutfak dolabı modellerinde en önemli belirleyici etken mutfak alanı daha sonra da kişinin zevkidir. Bazı kişiler mutfakta çok fazla eşya ister dolayısıyla da çok fazla dolap tercih etmektedir. Bazı kişiler ise ihtiyaçları dahilinde daha az dolabı yeterli bulabilirler.

Kişinin seçimi dikkate alınarak belirlenen dolaplar, mutfaktaki kullanım alanına göre en uygun şekilde yapıldıktan sonra farklı kapak modelleri ile şık hale getirilir. Mutfak sürekli kirlendiği için en çok tercih edilen temizliği kolay olan model ve malzemelerdir.

Ayrıca mutfak dolabı seçerken mutlaka aydınlatmaya ve alana göre seçim yapılmalıdır. Koyu renkleri daha aydınlık mutfaklarda tercih etmeliyiz. Küçük ve karanlık mutfaklarda ise daha açık ve parlak malzeme kullanılmalıdır. Aksi halde mutfak daha sıkıcı ve kasvetli bir alan haline gelir. Kişinin zevkine ve alana göre yapılan dolaplar, güzel bir dolap kapağı ile şekillenir. Mutfak alanına göre karşılıklı dolapların ya da tezgâhın kullandığı dolaplar son yıllarda en çok tercih edilen dolap modelleri arasındadır. Kiler dolapları da hem mutfağı derli toplu gösterir hem de mutfağı şıklaştırır. Ankastre eşyalar da modern ve şık tasarımlı mutfaklara imza atmaktadır.

Mutfak Dolaplarında Kullanılan Malzemeler

Mutfak dolaplarında genellikle temizliği kolay olan malzemeler tercih edilmektedir. Mebran kapaklar daha kullanışlı ve temizliği kolay olan malzemelerdir, diğer malzemelere göre çok daha dayanıklıdır. Dolap renklerinde istenilen tüm renkler kullanılabilir. Fakat gri, beyaz ve siyah tonlardaki dolaplar, modası geçmeyen ve mutfağı modern bir havaya sokan dolaplardır. Bu sebeple her yıl olduğu gibi bu yıl da çok fazla mutfakta bu renkleri görmekteyiz. LED aydınlatmalarla daha şık duran parlak kapaklar da, stil sahibi mutfaklar oluşturmamızı sağlar. Mutfak dolabı modelleri seçiminde en etken faktör kişinin seçimleridir. Kişi hangi modeli, rengi ve deseni mutfakta görmek isterse moda olan o’dur.

Kaynak: Pinterest


Modern Mutfak İçin İpuçları İçin TIKLAYINIZ…


 


1 Yorum