Modern Tavan Tasarım Modelleri

Ev dekorasyon çalışmalarında tavanlar genelde kişilerin aklına gelen alanlar değildir. Hemen her evde hem düz hem de bembeyaz tavanlar görmek en alışıldık durumlar arasındadır. Ancak son yıllarda evlerin tavanlarında da çok çeşitli modern tavan tasarım modelleri ile farklı bir ambiyans yaratmak mümkün oluyor. Farklı dekoratif fikirler ile tavanlarınızın daha farklı ve tarz görünmesini sağlayabilirsiniz. Tavan dekoru yaparken evinizi daha kullanışlı bir hale de getirme şansınız bulunuyor. Değerlendirebileceğiniz dekor çalışmaları içerisinde şunlar bulunuyor:

Tavanlarınız için Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlar son yıllarda birçok mekânda kullanılmaktadır. Güzel asma tavan modelleri tercih ederek mekânın daha etkileyici görünmesini sağlamak mümkündür. Salon, yatak odası, çocuk odası ve oturma odası gibi farklı odalarda kullanılabilecek birçok asma tavan modeli bulunmaktadır. Ferah görünmesini isterseniz açık renk tonlarında 3 D görünümlü asma tavanlar kullanabilirsiniz. Bu tavan çeşitleri yangın gibi afetlere karşı son derece işlevseldir. Aynı zamanda ses ve ısı yalıtım özelliği de bulunmaktadır.

Tavanlarda Duvar Kâğıdı Farkı

Ev dekorasyonunda tavanları da es geçmek istemiyorsanız tabanlara duvar kâğıdı ile kaplama yaptırabilirsiniz. Duvar kâğıtları genelde dikey duvarlarda kullanılsa da son yıllarda mobilya ve perdelere uygun renklerde olan kâğıtlar tavanları da süslemektedir. Hem hijyenik hem de çok estetik bir görünüm ortaya çıkaran bu kağıtlar istenildiğinde farklı bir desen ile yenilenebilir.

Oturma odalarında ya da salonlarda çiçek desenli duvar kâğıtlarını oda tavanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mutfaklar içinse pütü kareli duvar kâğıtları ile daha sade modelleri tercih edebilirsiniz.

Parlak Tavanlarla Odaları Daha Geniş Gösterin

Parlak tavan tasarımları son dönemde son derece ilgi gören dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Popülerliği her geçen gün biraz daha artan bu tavan dekoru yapılırken hem parlak hem de yansıtıcı özelliği olan malzemeler kullanılmaktadır. Bu tavanlar odaları daha ferah bir şekilde gösterdiğinden son dönemde çok fazla tercih ediliyor.

Ahşap Tavanlar ile Sıcak Ortamlar Yaratın

 

Ahşap tavanlar daha çok yayla ve çiftlik evlerinde kullanılan tavan modelleridir. Oturma odası asma tavan modelleri arasında yer alabilecek bu tasarımlar odalara rüstik ve sıcak bir görünüm sağlar. Hem daha doğal bir görünüm sunması hem de ahşabın sıcaklığını ortama vermesi bu tavanların tercih edilmesini sağlar. Sağlıklı olması da son derece dikkati çeken özelliklerden biridir. Çatı katı evlerde de bu tavan modelleri aradığınız en sıcak görünümleri sunmaktadır. Renk ve desen olarak birçok farklı tavan modelinden yararlanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Yeni Nesil Fikirler İçin TIKLAYINIZ…