Evinizi Kendiniz Güzelleştirin: Dilara Hanım ile Röportaj

Merhabalar,

Bugün, Dilara Hanımın kendi elleriyle evini nasıl güzelleştirdiğine dair bir röportaj ile sizlerle olacağım.
 
Öncelikle Dilara Hanım evinin kapılarını bizlere açtığı için ve tüm içtenliği ile sorularımı cevapladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum.
Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
 
İsmim Dilara. 29 yaşında, 5 yıllık evliyim. 2 yaşında bir oğlumuz var. Zamanımın çoğunu onunla geçiriyorum. İşten güçten arda kalan vakitlerimde en büyük keyfim hobilerimle uğraşmak. 
Evinizi dekore ederken hangi tarzdan etkilendiniz?
 
Hepimiz bir şekilde birilerinden, bir şeylerden yahut moda olan ürünlerden etkileniyoruz. Ama benim için önemli olan, evimin bana özgün olması. Bu yüzden mümkün mertebe esyalarımı el emeği ile yapmaya calışıyorum. Ahşabı, biraz parıltıyı, çiçekleri, modern ile klasiği bir arada kullanmayı çok severim. O yüzden bunu tek bir tarz ile sınırlandırmaktansa, birlikte iyi durabilecek, bana iyi gelebilecek her şeye evimde yer vermeye calışıyorum.
Evinizde kullanmadığınız mobilyalarınızı değerlendirerek farklı tarzlarda kullanıyor musunuz?
 
Tabii ki. En sevdiğim şeylerden biridir eskiyi yenilemek. Ruhu olan eşyaları atmaktansa, yenileyip evimde kullanmayı çok seviyorum. Hem bir nevi terapi oluyor, hem de gereksiz masraftan kaçınmış oluyoruz böylelikle.
Evinizde Değerlendirdiğiniz mobilyalar/parçalar neler?
Evimde atmak yerine değerlendirdiğim çok fazla şey var. Sandalyeler, çerceveler, berjerler, hatta ahşap çikolata kutuları ve yağdanlıklar. Mesela yağdanlıktan şahane şamdanlar yapabilirsiniz.

 

Değerlendirdiğiniz mobilyalarınızı boyarken hangi malzemeleri kullanıyorsunuz?
 
O an evde hangi boya varsa onu kullanıyorum açıkçası. Bu rich de olabilir, cadence de. Hatta iç cephe boyasıyla ahşap boyamışlığım vardır. Bence en iyi sonucu o veriyor. Daha kalıcı çünkü. Bu da ufak bir tüyo olsun.
Mutfakta chalkbord ( Kara Tahta) duvarı oluşturmuşsunuz ve çok hoş olmuş. Siz mi yaptınız ? Ve Chalkboard duvar yaparken hangi boyayı kullandınız ?
 
Öncelikle cok teşekkür ederim. Kara Tahtayı yaparken Rich’in kara tahta boyasını kullandım. Şuan o duvara duvar kağıdı yaptık ama kullandığımız süre zarfında kara tahtadan çok memnun kaldım. İsteyen herkes gönül rahatlığıyla yapabilir. 
Bebeğinizin odası da çok şık ve çok neşeli görünüyor. Bebek odası için hangi hünerlerinizi sergilediniz ? ☺
Duvarını ben boyadım öncelikle 3 farklı renk ve desen olduğu için önce çizimini yapıp sonrasında boyamaya başladım. Odasında ki çadır el emeğidir. Sadece 4 adet vileda sopasıyla kolaylıkla yapılıyor. Böylelikle bir çadıra 150, 200 TL vermekten kurtuluyoruz 🙂 Tabloları, çerçeveleri hepsi bana ait. Büyük bir keyifle odasını yapmaya çalışıyorum. 
Evinizin Duvar Dekorasyonu için neler yaptınız?
 
Duvar çıtalaları, çerçevelerin içindeki posterleri, duvar boyasını hepsini kendim yapıyorum. Çıtalar nalbularda satIlan kopuk çıtalar. Metresi sadece 1 TL. Yapıştırmasını alçı ile sağlıyorum. Böylelikle hem duvara zarar vermiyor, hem de yapıştırıcı masrafindan kurtuluyoruz. Posterler icin yazıcıdan cıktı alıyorum. Görseller icin pinterest, desenio gibi sitelerden faydalanıyorum. Sanırımm en beğenilen de bu poster fikri oldu. 
 

Daha önce yayınlamış olduğum ücretsiz posterlere ulaşmak için TIKLAYINIZ.

 
 
Evinizde kullandığınız yastık kılıfları dikkat çekici. Kumaşları ve yastık kılıflarını nereden temin ediyorsunuz  ? Ve ortalama kaç TL’ye mal ediyorsunuz ?
 
Yastık kılıflarımın çoğu pazarlardan 5 ile 7,5 TL gibi rakama mal ettim. Mağzalarda ya da internet ortamında çok daha fazla fiyata satılıyor. Bu yüzden pazardan almak en mantıklısı.
Dilara Hanım’ı instagramda @hibendilara adresinden takip edebilirsiniz. Takip etmek için tıklayınız.
Evinize ait fotoğrafları sizler de bloğumda paylaşmak isterseniz neselisusevim@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.


NOT: Dilara hanım evindeki bazı parçalarını yeniye dönüştürerek, geri dönüşüme katkı sağlamış. Bununla ilgili ayrıca bir paylaşımda bulunacağım.


Sevgiler…

11 YORUMLAR