Evde Lezzetli Kahve Yapmanın Püf Noktaları

Türk kahvesi makinesi ve filtre kahve makinesi ile lezzetli kahvelere ulaşmaya ne dersiniz? Takdire şayan bir lezzet olan kahvenin sınırsız çeşidi vardır. Önce geleneksel Türk kahvesinden başlayalım. Daha sonra da modern hayatın tercihi filtre kahveye değinelim.

Türk Kahvesi Makinesi ile Köpüklü Fincanlar

Bol köpüklü bir Türk kahvesine ‘hayır’ diyen çok azdır. Osmanlıdan miras kalan Türk kahvesi, hoş bir tat sunan aroması ve şık sunumlarıyla keyif verir. Misafir ağırlama, kız isteme merasimi, yemek üstü tatlı sohbetlerin vazgeçilmezi olan kahvenin farklı pişirme yöntemleri vardır. Ocak üstü bakır cezvede ya da közde pişirmek klasik yöntemlerdir. Ancak her zaman köpük kıvamını tutturmak ya da köz ateşinde pişirmek mümkün değildir. Kahvenin tazeliği ve el lezzeti de önemlidir.

Peki her halükarda bol köpüklü bir kahve pişirmek istemez misiniz? Pratik bir şekilde lezzetli kahveler hazırlamak için Türk kahvesi makinesi yeterli. Özellikle de Arzum Okka kahve makinesi serisiyle hem lezzetli hem de kıvamlı kahve keyfi bizi karşılıyor. Göze ve ağız tadına hitap eden kahve makinesi çeşitleri, ofiste ya da evde kullanmaya uygun. Tek seferde 2’li, 4’lü, 8’li hatta 10’lu kahve fincanı kapasitesine sahip olan cihazlar, lezzetden ödün vermeden çok sayıda kahve fincanını dolduruyor.

Filtre Kahve Makinesi ile Lezzet Şöleni

Dünya genelinde tercih edilen filtre kahve, Türkiye’de de her eve katılmaya başladı. Hazırlık süreci ve kıvam ayarının çok önemli olduğu bu içecek için filtre kahve makinesi seçimi dikkat istiyor. Performans ve lezzet bakımından kaliteli cihazlar arıyorsanız yine Arzum Brewtime ve Brew’N Take kişisel filtre kahve makinesi modellerini inceleyebilirsiniz. Hazneli ve kişisel termos bardaklı çeşitleri bulunan filtre kahve makinesi modelleri, dilediğiniz miktarda kahve keyfine ulaşmamızı sağlıyor.

Termos bardaklı Brew’N Take kişisel filtre kahve makinesi 410 ml kapasiteye sahip. Taşınabilir ve sıcak tutan termos bardak, uzun süreli kahve keyfini her yere götürmeyi sağlıyor. Kompakt tasarımı sayesinde mutfakta ve yanınızdayken şıklık sunuyor. Güvenlik önlemlerinin de alındığı cihaz susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi barındırıyor. Sağlıklı içim sunan paslanmaz çelik termos bardak 3 saate kadar sıcak tutma işleviyle memnun ediyor.

Kişisel kahve makinesinin yanı sıra 1.25 litrelik ve 1.5 litrelik Arzum Brewtime filtre kahve makineleri, daha fazla miktarda içim keyfi isteyenlerin tercihi oluyor. 40-45 dakika sıcak tutma, kolay temizlenebilir filtre ve aromalı kahve hazırlığı gibi özelliklere sahip Brewtime serisi filtre kahvenin en lezzetli haline ulaşmamızı sağlıyor.

Ağız tadına ve kişisel zevklere özel kahve hazırlıkları teknolojik küçük ev aletleri ile daha kolay oluyor. Kahve, su, dilerseniz şeker veya aroma ekleyin; takın, çalıştırın ve için! Güne zinde başlayın, öğlenleri rahatlayın ya da akşamları sohbete devam edin. Günün her anında, ofiste ya da evde, lezzetli kahve hazırlıkları yapın ve hayatın püf noktalarını değerlendirin!


Pratik Ve Lezzetli Piramit Pasta Tarifleri İçin TIKLAYINIZ…