Çocuk Dergisi Önerisi

Soğuk havaların yaşandığı bugünlerde çocuklarımızla dört duvar arasında kalan biz anneler akşama kadar yavrularımızın zamanlarını güzel geçirmek için oldukça çaba gösteriyoruz. Siz de öğretirken çocuklarınızla birlikte eğlenmek istiyorsanız bugün ki tavsiyem tam size göre olacak.
Oğlum 3 yaşına yaklaşırken çocuklar için yayınlanan dergileri incelerken keşfettiğim bir dergiden bahsetmek istiyorum; TUBİTAK Meraklı Minik. İyi ki ama İyi ki karşılaştım bu dergi ile. Diğer çocuk dergileri ile kıyasladığımda hem eğlendirici hem bilgilendirici bir çok aktivite mevcut. Fiyatı ise diğer dergilere göre oldukça uygun Sadece 4 TL. Meraklı Minik dergisinin olmadığı şehirlerde, ilçelerde yaşayan ebeveynler hiç üzülmesin dilerseniz yıllık abonelikler mevcut. Yıllık 60 TL ödeyerek derginiz evinize kadar geliyor.

Meraklı Minik dergisi bir ebeveynin desteğiyle okunacağı düşünülerek hazırlanmış. Dergi her ay farklı bir tema ile Çocuklara Merhaba diyor. Dergi çocukların merak duygusunu ortaya çıkararak araştırma ve keşif duygularını harekete geçiriyor. Derginin karşıladıkları ise şöyle; çocuklarınızın öğrenim gereksinimlerini karşılayacak, etkinlik ve oyun önerilerinin yanı sıra fotoğraflı ve çizimli yazıları ile çocukların dikkatini çekecektir. Her sayıda derginin içinden oyun kartları, masaüstü oyunu, maket, maske, poster ve çıkartmalar gibi ekler çıkmaktadır. Meraklı Minik dergisini gazete bayilerinde, bazı kitapçılarda ve süpermarketlerde bulabilirsiniz.
 
Ben Eylül ayından beri bu dergiyi alıyorum ve geçmişe ait dergilerin aktivitelerini hala oğlumla birlikte sıkılmadan oynuyoruz. Hem geçmişte öğrendiklerimizi pekiştirirken zamanımızı sıkılmadan geçirebiliyoruz.
 
Bir de derginin internet sitesini gezerken hoşuma giden bir noktaya da değinmek istiyorum. Geçmiş yıllara ait dergileri Adobe Reader yükleyerek bilgisayarınızdan açabiliyorsunuz. Böylece dergiyi alacak durumu olmayanlar farklı fikirler edinerek çocuklarınız için aktiviteler üretip çocuklarınızı farklı konularda bilgilendirebilirsiniz. Yılları ve ayları değiştirerek tüm içeriğe ulaşabilirsiniz.
 
Geçmiş yıllara ait dergi dokümanlarına ulaşmak için tıklayınız.
 
Kasım Ayı Dergi Teması : EV
Kasım Ayı Etkinliği: Maket Ev, Tombala ve Eşleştirme Kartları

EV MAKETİ
 EVİN BÖLÜMLERİ TOMBALASI
ÜLKEMİZDEKİ EVLER KARTLARI
 
 
Abone olmak için https://esatis.tubitak.gov.tr/journalInfo adresini ziyaret ediniz.


Sevgiler…
 

2 YORUMLAR

  1. Bende tam bu konuyu yazacaktım. Herkesin anlatımı farklı sonuçta sizin kaleminizden de güzel olmuş. Benim de hem büyük hem küçük oğlumda çok memnun kalarak kullandığım bir dergi. Çocukların ufkunu da genişletiyor. Farklı konulara değiniyor. Daha çok anne-çocuğun kullanması için daha çok duyurmamız lazım öyle değil mi? 😉