Bitkiler doğanın bize hediyesidir.  Yağ olarak kullanıldığında bitkilerin bir çok faydası bulunmaktadır. Bu yazımızda bitkisel yağların ne gibi faydaları olduğundan bahsedeceğiz.

Bitkisel Yağlar ve Kullanım Alanları Nelerdir? Detaylar yazımızda…

 Herbir bitkinin kendine has bir özelliği,faydası  bulunmaktadır. Saç ve cilt bakımından selülit tedavisine kadar bir çok faydası bulunmaktadır. Peki hangi bitkisel yağ neye iyi gelir? İşte bitkisel yağlar ve faydaları…

Doğal Yağlar ve Kullanım Alanları Nelerdir?

Karanfil yağı

Uykusuzluk, stresi azaltmada yardımcı olur. Hazmı kolaylaştırıp iştah açmayı sağlayabilir. İshali kesmeye yardımcı olabilir.

Bebeğiniz Dişi mi Çıkıyor?  ( Lütfen Doktorunuzun Önerisi ile Uygulayın )

Yeni dişi çıkacak bebeklerin ağrılarına birebir olan karanfil yağını doktorunuzun da önerisi ile zeytinyağ ile karıştırarak sürebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı zeytinyağına 1-2 damla karanfil yağını bir kasede karıştırıp elinizle masaj yaparak bebeğinizin dişine sürdüğünüzde hemen etkisini göreceksiniz.

Lavanta Yağı

Şakaklara ve ense köküne iki damla lavanta yağı ile yapılan masaj, migreni ve baş ağrısını geçirmektedir.

Aloe Vera Yağı

Cilt hücrelerini yenilemek, cilt kırışıklıklarında, lekelerde, yaralarda, tahriş olmuş bölgelerde, cildin esnek ve sağlıklı bir görünüm kazanması için destek sağlayabilir. Problemli bölgeye damlatılarak veya pamuk yardımı ile hafif masaj yaparak kullanılabilir.

Nar Çekirdeği Yağı

Nar çekirdeği yağını uyumadan yarım saat önce göz altlarınıza uyguladığınızda iki hafta içerisinde göz altı morluklarını geçirir.

Çörekotu Yağı

Bağışıklık ve sindirim sistemini desteklemektedir. Mide, karaciğer, böbrek ve kalp sağlığını korumada yardımcı olarak kullanılabilirsiniz.

Nane Yağı

Bir kap sıcak suya 3 damla nane yağı damlatarak oluşan buharı koklayın; alerjik nezleye, sinüsleri açar ve stresi azaltır.

Sarı Kantaron Yağı

Yanık, pişik, ve ciltte yara olan kısımlara sarı kantaron yapı sürerseniz iltihap oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Zencefil Yağı

Sindirim sistemini hızlandıran zencefil yağı bağırsak ve mide problemlerini çözmektedir.

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs yapı geçmişten günümüze kadar gelen akciğer ve üst solunum yolu rahatsızlıklarında sıklıkla başvurulan doğal bir reçetedir.